Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Palestinský stát vzniknout může. Bude-li Izraeli zaručena bezpečnost.

Až se Palestinci začnou ve svém většinově arabském státě chovat slušně k židovské menšině, měla by z něj být stažena izraelská vojska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Michal Palivoda

Joch objevuje objevené a vymýšlí nesmysly
kdyby si přečetl resoluci VS OSN č.181/1947, tak by něco věděl o Jeruzalému a nevymýšlel baterie PVOS Státu Izrael chránící Palestince. Je to vůl.
0/0
24.2.2014 19:13
Foto

Mir

A Vy si přečtěte prohlášení vlád arabských zemí z 17. 12.1947
ve kterém tuto rezoluci odmítli a od té doby se o územníuspořádání vedou války, intifády a dlouholetá mírovájednání.
0/0
1.3.2014 18:24
Foto

Co to jsou ekonomicky smysluplné hranice?
Připadají vám hranice Vatikánu, Monaka, Lichtnštejnska, Malty nebo Andorry ekonomicky smysluplnější než hranice současné palestinské samosprávy? Hranice opravdu ale opravdu nejsou rozhodujícím faktorem ekonomické soběstačnosti. Tím rozhodujícím faktorem je ochota pracovat, snaha postarat se sám o sebe a nebýt na nikom závislý, a především toho se palesticům nedostává, ničeho jiného. Faktem zůstává, že nikoli Izrael je zodpovědný za to, že samostatná Palestina dosud nevznikla. Odpovědnost za současný stav nesou výlučně sami palestinci, byť do svých idiotských činů (Jejichž řada započala rokem 1948 a pokračuje defakto dodnes.) byli pravidelně vmanipulováváni okolními arabskými státy (nebo Iránem) ovládané diktátorskými nebo kvazidemokratickými režimy, pro které byl vnější nepřítel (tedy Izrael) požehnáním. Kdyby nebylo Izraele tak by si ho idioti v čele násirovského Egypta nebo bassistického Iráku a Sýrie museli vymyslet, neměli by totiž na koho svádět svou totální neschopnost. Izrael udělal vše proto, aby se s palestinci nějak dohodl, viz například jednání Ehuda Baraka. Palestinci a jejich představitelé udělali vše proto, aby se Izraelem nedohodli.
0/0
25.2.2014 19:59
Foto

Pantaleon

Pokud by měl vzniknout
Pokud by měl vzniknout palestinký stát, tak by musel vzniknout, když už ne ve vojensky hajitelných, tak alespoň v ekonomicky smyluplných hranicích. Kdyby tomu Izrael chtěl, tak to mohl již dávno udělat. Zeď, kterou na území Západního břehu postavil, ale vyrváří nesmírně členité hranice s množstvím checkpointů zasahující desítky kilometrů do vnitrozemí Západního břehu. Demilitarizace nově vzniklého státu ani přítomnost izraelské armády na uzavřených základnách, která by nezasahovala do jeho vnitřních záležitostí, by neměl být problém. Ikdyž s přítomností cizí armády to může být všelijaké - druhý precedenc je Sovětská armáda v ČSSR. Izraelcům, kteří chtělí žít/platit daně na území nového státu by to mělo být samozřejmě umožněno. Problém je, že toto se nikdy nestane, jelikož si to Izrael, respektive jeho politické špičky nepřejí. Izraeli vyhovuje setrvat v situaci permanentního konfliktu, ve kterém má převahu, ale který mu umožňuje v zájmu vlastní bezpečnosti ospravedlnit jakkoliv agresivní vnější politiku, žádat o jakkoliv horentní zahraniční pomoc, prosazovat jakákoliv vnitřní bezpečnostní opatření a obhájit jakékoliv výdaje.
0/0
24.2.2014 22:23
Foto

Kiebitz

Pokrok není ve formách, ale v lidech
Existující napětí není produkt nelásky orientálců, je to spor investorů do politiky, tam i u nás doma. Investoři jsou dost rigidní. Pokud by ustaly dotace, situace by se narovnala sama od sebe. Kolíkovat zemi je minulé století, moře, vzduch jsou společné dávno. Člověk je přirozeně "zemským" vlastencem. Stát Isroel byl novinka, novinky zevšední. Státnost palestinská v globalizovaném světě už také dávno nepůsobí bezesné noci. Den otevřených dveří by se ze Suchdola mohl posunout i na štachim. Otevřenost, transparence by potěšila i palestince samotné. Pokud chtějí prosperitu, pokud se jen necítí osvoboditeli arabského světa od Židů čili sionistů. Česká republika s Bavorskem by jim mohla předvést, jak lze uchovat lásku k vlasti. Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e. V. je v tom celkem úspěšný a ani na tom neprodělává. Naopak, málokdo je tak svěží. Pokud se ohnisko měření sil udrží v Sýrii, uleví se i jihu Levanty. Oddechnou Saudi, pevný Israel je jim velká pomoc.Hášimovec tím potěšen již dávno. Z konfliktu v Israeli neměl nic, ze Sýrie má zámožnější uprchlíky, když mu odešli Iráčtí, bytový fond chátral, dnes hotely na 120%. Ovšem hráčů je více, ač český Hradní slon v porcelánu spíše úsměvná polarita toho neštěstí.
0/0
23.2.2014 23:40