7. října 2011 14:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Paroubek láká do nové strany odpadlíka VV Škárku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Jaroslav Škárka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Škárka | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Bývalý člen Věcí veřejných, poslanec Jaroslav Škárka, by už brzy mohl vlastnit nový stranický průkaz. S nabídkou vstoupit do své nové partaje ho totiž oslovil Jiří Paroubek.

Paroubek se definitivně rozloučil s ČSSD

Jiří Paroubek v pátek dopoledne oznámil, že po 20 letech definitivně opouští ČSSD. Jako důvod uvedl výhrady k údajnému odklonu ČSSD od volebního programu. S Paroubkem odcházejí i poslanec Jiří Šlégr a bývalý šéf ústecké krajské sociální demokracie Petr Benda. Podle strany však její bývalý šéf k takovému kroku neměl žádný racionální důvod.   

A Škárka se námluvám nebrání, nejdřív chce však vidět program strany. "Pokud bude odpovídat mým názorům, nebráním se spolupráci, ať už půjde o spolupráci ve sněmovně nebo o členství ve straně," připustil pro LN. Paroubkova strana by se také musela pohybovat blíže středu.

V souvislosti s nabídkou se politici dokonce setkali osobně. "S Jiřím Paroubkem jsme se jednou nebo dvakrát sešli, ale neřešili jsme nic konkrétního," potvrdil Škárka.

Paroubek v pátek oficiálně oznámil, že odchází z ČSSD. Do nové strany Národní socialisté - levice 21. století s ním míří i poslanec Jiří Šlégr a bývalý šéf ústecké krajské sociální demokracie Petr Benda. Novinářům bývalý šéf ČSSD přitom řekl, že aktivně nové členy neshání, dveře do ní jsou prý otevřené všem.

PSALI JSME O PAROUBKOVĚ KONCI V ČSSD:

Dalšího odpadlíka VV Kristýnu Kočí Paroubek kvůli členství neoslovil. "Velmi dobře asi tušil, že moje ideové smýšlení je přece jen někde jinde, že bych o vstup do takovéto strany určitě neměla zájem," reagovala na dotaz LN s tím, že do žádné strany vstupovat nechce.

Jiří Paroubek

Třetí z rebelů, který opustil VV, Stanislav Huml nakročil ke členství pro změnu v ČSSD během srpna, když začal navštěvovat poslanecký klub strany. Připustil, že v budoucnosti by chtěl do sociální demokracie vstoupit.

tinJan Martinek, ogoOndřej Golis
  • 4Diskuse