Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Pátou řadu StarDance vyhrála atletka Baďurová

Lidé

22:25
PRAHA - Pátou řadu taneční soutěže StarDance, kterou vysílá Česká televize, vyhrála Kateřina Baďurová. Atletka se ve finále utkala s bývalým hokejistou Martinem Procházkou.

Baďurová foto: ČTK

Baďurová je druhou sportovní osobností, která v show zvítězila. V roce 2007 StarDance vyhrál akrobatický lyžař Aleš Valenta.

Oba finalisté v posledním kole show v rámci tance ve volném stylu předvedli své sportovní dovednosti. Procházka oblečený do hokejového dresu se v kolečkových bruslích projížděl po parketu, tyčkařka Baďurová v atletické soupravě zase předvedla náznak skoku o tyči. Oba soutěžící za free style obdrželi od poroty plný počet bodů.

"Martine, to byla show. Měli by vás angažovat do lední revue," ohodnotila Procházku porotkyně Eva Bartuňková. Procházka, který tančil v páru s Terezou Bufkovou, večer zatančil také jive, tango a waltz. Tento tanec předvedla se svým partnerem Janem Onderem také Baďurová, která si kromě něj do finále zvolila sambu a paso doble. "Bylo to velmi stylové a naprosto profesionalní," ocenila její výkon při latinskoamerickém tanci Bartuňková.

StarDance má vysokou sledovanost

Letošní ročník taneční soutěže do finálového kola v průměru sledovalo kolem 1,3 milionu diváků. Úvodní díl StarDance na začátku listopadu vidělo 1,36 milionů lidí.

Před dvěma lety si start čtvrté série nenechalo ujít 1,32 milionu diváků.

Když se taneční soutěž v roce 2006 vysílala v ČT úplně poprvé, přilákala k obrazovkám 1,93 milionu lidí.