Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Peake chtěla, aby Nečas vyhodil Dobeše z vlády

Šéfka strany LIDEM Karolína Peake se pokusila odstranit vnitrostranického oponenta Pavla Dobeše, avšak narazila na odpor premiéra.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Knight

1. 11. 2012 8:13
Tak vsichni vime, proc strana
Tak vsichni vime, proc strana LIDEM vznikla:-)Dobes je akorat chytry kluk a vi, ze zivotnost teto strany je maximalne par let, proto vsadil na osvedcene matadory z ODS a urcite se  mu to vyplati.
0 0
možnosti

Ctenarcp

31. 10. 2012 22:14
Radek John
Kombinace mediálního hájemství a kontaktů s vlivnými lidmi ze Soukupa dělá univerzálního kandidáta na mocného zákulisního hráče tuzemského establishmentu. Mezi jeho přátele patří Jaroslav Tvrdík, donedávna volební manažer ČSSD. Svého času jej na slovo poslouchala první místopředsedkyně zelených Dana Kuchtová. Jeho spolužákem z právnické fakulty je ředitel ČEZ Martin Roman. Vlivný pražský podnikatel a lobbista Roman Janoušek zase se Soukupovým otcem rozjížděl golfový byznys v Česku. http://hn.ihned.cz/c1-44243170-dostal-do-politiky-veckare-jako-zelene ;
0 0
možnosti

Ctenarcp

31. 10. 2012 21:56
Jaromír Soukup uvádí:
VV 2
0 0
možnosti
Tahle kauza byla aktuální v červenci, když nefungoval systém
propojení databází registru vozidel v ČR. Peak sice byla (co do odborného  posouzení příčin špatné funkce - množství chyb v databázi ministerstva vnitra)  úplně mimo, zato však velice iniciativní v požadavku odvolání ministra dopravy (stačí se podívat, jak byla kauza propírána v médiích včetně ČT - události, komentáře (24).Tahle baba má ostré lokte a jěště o sobě dá vědět. :-)
0 0
možnosti

Ctenarcp

31. 10. 2012 21:59
Je to loutka
S ambicí, ale bez nadání. Ta se neprosadí.
0 0
možnosti

Miro Ii.

30. 10. 2012 12:40
Sněm LIDEM je kamufláž
"Dám ruku do ohně" za to, že tato "státotvorná" událost, ad hoc poslaneckého uskupení,  bude za zavřenými dveřmi. Věřejnost se nesmí dozvědět nic o této hře na politickou stranu.
0 0
možnosti
Po pravdě řečeno,
je mi to tak trochu jedno, jestli Dobeš nebo Peake, nebo co.Nejhorší asi je, když se věci utemují (opoziční smlouva /přestože měla i jiné, pozitivní aspekty: například se ani omylem nehovořilo o církevních restitucích/). Proto je asi lepší, když se hádají (Francouzi tomu jevu říkají "košík krabů", což je docela realistická představa). Leccos tak vyplyne na povrch a je možno to řešit (a kéž by se tak dělo). Ale stojatá voda zahnívá. Proto je dobře, když se do sebe pustí, a škoda rány, která padne vedle, škoda bonzu, který by měl zapadnout!Apropos, v článku se píše, že Dobeš s Čermákem »„nepřihrávají“ zakázky spřízněným firmám, jež se umějí za získaný byznys — například formou sponzorského daru pro LIDEM — „odvděčit“. Dodejme, že nově vzniklé straně by se finanční injekce hodila.« --- Rozumím tomu tak, že nepřihrávají firmám spřízněným s Peake a jejím projektem, ale nevylučuje mi to možnost, že Dobeš možná přihrává, ale někam, kde to má za perspektivnější. Pro Peake to musí být opravdu výživná zkušenost, když jí, která rozbila stranu, někdo jiný zase rozbíjí tu její. Přejme jí tento silný zážitek, zcela nestranně, prostě z hlediska obecného poučení!
0 0
možnosti

Hdkn

30. 10. 2012 11:27
Dobeš zanáší :-)
Neměl by rozhodnout arbitr Václav Klaus ? Už jednou rozhádané utišil. Ví se už co tenkrát byla ta tajná dohoda ?
0 0
možnosti
Karolina Peake byla a je
kovaná ODSačka původně nasazená do nové vycházející strany VV jako spící agent,že nebyla jediná osvětlil vývoj u véčkařů. Tak čemu se divit, jedná a koná jako většina jejích pravých spolustraníků, intriky, podrazy, chamtivost, manipulace, falešné sliby, zastírané ohebnou politickoun rétorikou. Nedávno jsem se dočetl o mladé novinářce, člence ODS, která se tak nadchla z návštěvy akce Pirátů, že vystoupila z ODS a leze do pirátské strany. V Karlovarském kraji se zase jeden dlouholetý člen ODS snažil proniknout do hnutí Babiše. Je zřejmé, že v ODS se plánuje na léta dopředu a systematicky proniká do nadějných formací tak, aby v rozhodném okamžiku prosadila ODS prostřednictví svých agentů svůj program. TOPka byl také původní projekt Topolánka, že se Kalousek utrhl  byl jen jeho špatný odhad Kalouskovo morálních kvalit.
0 0
možnosti

Vladimir1950

30. 10. 2012 9:46
Známá věc
Že se chce ctná paní Peake zbavit Dobeše je obecně známá věc, několikrát to prohlásila i na kameru v ČT. Že je Dobeš chráněncem Nečase, který má poslední slovo je známé taky. Nicméně podle toho, jak se ve svěřeném rezortu neumětel Dobeš chová, (registr vozidel,dálnice na Ostravu) jsem tentokrát spíše pro řešení, které navrhuje Peake, Dobešova drzost je nad rámec slušného chování politika, "on nic, on muzikant"..Měl už dávno vyletět z vlády..Ale pokud je pravdivá informace o trvajícím propojení Peake-Bárta?,...
0 0
možnosti

Patrik Goben

30. 10. 2012 9:23
Učenlivá Peaková
Pod dojmem výše popsaných skutečností mne napadají dvě varianty, co má vlastně ta naše křišťálově čistá Kačenka na lubem. Buď dávala v Bártově protikorupčním institutu při hodinách výuky pozor, pečlivě si pořizovala zápisky, bedlivě naslouchala svému panu profesorovi a nyní po jeho vzoru chce schlamstnout ministerstvo dopravy, coby letitý zdroj penízek pro tu či onu stranickou kasu. Anebo pokračuje v díle svého jmenovaného ideového vůdce, od kterého se jakoby distancuje, ale dál skáče, jak Bárta sípe...pardon píská. Myslím, že druhá varianta začíná mít pomalu ale jistě svoje ostřejší a konkrétnější obrysy, protože snad málokdo věří, že by Peaková se svým voskovým výrazem typu "nesmím na sobě dát nic najevo" byla schopna samostatně politicky fungovat.Anebo je všechno jinak a já se už konečně probudím z tohoto našeho českého snu s rukou v nočníku...
0 0
možnosti

Hdkn

30. 10. 2012 8:07
Souhlasím. O tom je bohužel dnešní politika.
Nedělám si tedy iluze, že by LIDEM mohly cokoliv změnit. Pomalu se prokoukáme až na úplné dno státní kasy.Kdyby se aspoň vědělo, kam se to řítíme.
0 0
možnosti