Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Plzeň nezastavil ani Jablonec

JABLONEC Ani v konfrontaci s jedním z favoritů fotbalové ligy nepřišla Viktoria Plzeň o neporazitelnost. Díky vítězství 2:1 v Jablonci si připsala osmou výhru za sebou. O vítězství lídra tabulky se včera postarali střelci Daniel Kolář a Marek Bakoš.

Úřadující vicemistr nedokázal nic jiného než snížit v 83. minutě zásluhou Davida Lafaty, který ukončil neprůstřelnost Plzně po 540 minutách.

„I v Jablonci, o kterém si upřímně myslím, že je velice silný, jsme předvedli náš styl, s nímž slavíme úspěch,“ radoval se plzeňský kouč Pavel Vrba.

Hosté s předchozím vítězstvím 7:0 nad Ústím v zádech začali aktivně a svou rychlostí dělali soupeři starosti. Naopak domácí s postupným přechodem do útoku ničím nepřekvapili a Romana Pavlíka dlouhé minuty ani vážněji neohrozili.

Už v 18. minutě se proto hosté ujali vedení. Kolář prudkou ranou po zemi propálil Špita. Po poločase pak udeřila Plzeň podruhé. Kapitán Horváth přesně přihrál Bakošovi, který krásnou ranou překonal brankáře domácích podruhé. Ani další inkasovaná branka však Jablonec z letargie neprobrala a v jeho ofenzivním snažení příliš nepomohl ani střídající Pekhart. „Sice jsme nedostali sedm gólů, ale prohráli jsme naprosto zaslouženě. Soupeř si vytvářel šance a byla otázka času, kdy nám dají gól a kolik jich bude,“ uznal jablonecký trenér František Komňacký.

***

FK Jablonec 1 Viktoria Plzeň 2

Branky: 83. Lafata - 18. Kolář, 65. Bakoš. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Kovařík. Diváci: 3512. Poločas: 0:1. Jablonec: Špit - Krajčík (83. Eliáš), Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík, Loučka, P. Pavlík, Haurdič (59. Kovařík) -Jarolím (70. Pekhart) - Lafata. Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela (89. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek (80. Jiráček) - Kolář, Bakoš (86. Střihavka).