Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Plzeň zlomila České Budějovice v přesilovkách

PLZEŇ Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 31. kola extraligy České Budějovice 3:2, když jim k úspěchu pomohly zejména dvě využité přesilové hry. Domácí tak vyhráli po dvou předešlých prohrách, hosté naopak vyšli po třech výhrách bodově naprázdno.

Plzeň-České Budějovice 3:2 Českobudějovičtí se na západě Čech představili bez své brankářské jedničky Romana Turka, chytat tak musel Jakub Kovář. Ten inkasoval poprvé v 6. minutě. Nahozený puk před branku se dostal až k Redlihsovi a lotyšský bek si připsal první branku v sezoně. Krátce na to zvýšil v přesilovce Vlasák na 2:0.

„O výsledku rozhodla první třetina. Podařil se nám vstup do utkání, dali jsme dvě branky,“ liboval si plzeňský asistent Milan Razým.

Gólman Lasselsbergeru Málek si první vážnější zákroky připsal až při Smrekově vyloučení, při kterém nakonec i inkasoval. Vydareného střelu od modré dorazil Květoň.

Domácí dokázali potrestat i druhý prohřešek soupeře proti pravidlům. Ve 34. minutě po kombinaci elitního Strakova útoku zakončoval do prázdné branky Fabuš.

„Připravovali jsme hráče na přesilové hry Plzně, a přesto jsme z nich dostali dva góly,“ láteřil kouč Jihočechů Ernest Bokroš. I přes Kůrkovo snížení z 57. minuty se jim totiž nepodařilo vyrovnat.

Plzeň mohla být spokojena s výhrou, méně už s faktem, že po zápase představitelé hlavního partnera firmy Lasselsberger oznámili, že v příští sezoně už nebudou klub finančně podporovat. čtk, giv Branky a nahrávky: 6. Redlihs (Kubica, Šinágl), 10. Vlasák (M. Straka, Benák), 34. Fabuš (Vlasák, M. Straka) - 18. L. Květoň (Kůrka, Vydarený), 57. Kůrka (Vydarený, L. Květoň). Rozhodčí: Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Benák (Plzeň) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4835. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1. Dnešní program - 31. kolo: 17 Vítkovice -Slavia, 17.30 Litvínov - Karlovy Vary, Znojmo - Zlín, Kladno - Pardubice, 18 Sparta - Třinec, 18.30 Liberec - Mladá Boleslav.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...