10. května 2010 14:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Počasí v květnu bude mizerné. Pár hezkých dnů ale přijde

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Bouřka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bouřka. | foto: Shutterstock

PRAHA Ani tento týden si sluníčka příliš neužijeme. Čekají nás déšť, bouřky a kroupy. Teploty překročí dvacítku pouze v úterý, další dny spadnou k patnácti stupňům. Ledoví muži se přihlásí v pátek, na noc meteorologové předpovídají na západě republiky jen tři stupně Celsia. Špatné počasí vydrží podle dlouhodobé předpovědi celý květen, nejlépe bude jen pár posledních dnů v měsíci.

Zatažená obloha a déšť nás čekají podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu celý týden. K přeháňkám se přidají i občasné bouřky. Meteorologové varují před úterním krupobitím a před silným deštěm, napadnout může až 30 milimetrů srážek.

Nad dvacítku se teploty vyšplhají pouze v úterý, kdy bude až 22 stupňů Celsia. Pak se bude ochlazovat. Ve středu bude mezi 15 až 19 stupni, do konce týdne bude mít teplota sestupnou tendenci. Ledoví muži mrazíky nepřinesou, ale v pátek v noci se na západě republiky výrazně ochladí.

Zlepšení se pravděpodobně nedočkáme ani o víkendu. "Výhled na víkend není o moc hezčí," řekl serveru Lidovky.cz meteorolog ČHMÚ Josef Hanzlík. Meteorologové předpovídají jen 12 až 17 stupňů, v noci čtyři až devět stupňů. 

Slunečných květnových dnů bude letos málo
Zatažená obloha a chladno nás podle dlouhodobé předpovědi neopustí ani v příštím týdnu. Pršet má méně, bude ale zima, jen okolo 13 až 19 stupňů Celsia.

V období od 21. do 31. května očekávají meteorologové oblačno a občasný déšť. Postupně se bude vyjasňovat. Zpočátku období bude od 16 do 22 stupňů. Můžeme se ale těšit na oteplení, v poslední květnové dny teploty povyskočí až na 27 stupňů.

Ani na začátku června si slunce příliš neužijeme. Obloha bude oblačná, čeká nás znovu déšť. Teploty mírně klesnou k 18 až 24 stupňům. Pokud zasvítí slunce, může však být i tepleji.

hsHelena Stinglová




Najdete na Lidovky.cz