Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Podivná personální politika České exportní banky

Manažerské změny na významných postech v ČEB přesáhly míru tolerance klíčových profesionálů v této státem ovládané bance.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Urvisu

27. 9. 2012 9:04
Pocházím z Ostravy, pane Křivane. Vy jste pražák? :)
0 0
možnosti

Urvisu

26. 9. 2012 17:21
Proexport směrem Rusko a Čína se o Vašich 10.000 postará nejlépe, pane Křivane, míň keců o Pussy Riot a Dalajlámovi a více se starat o dobré vztahy mezi obchodníky. Já to nepotřebuji slyšet od Klause, Zemana ani Nečase… já to takhle jasně cítím, říká to moje křišťálová koule.
0 0
možnosti

Křivan

27. 9. 2012 8:54
koule
Nemáte pane Ducar těch koulí nějak moc?
0 0
možnosti

Urvisu

26. 9. 2012 16:26
Napsal jste to správně – umění siláže je základem tvorby beletrie. Jeden jediný, nedostatečně zesilážovaný odstavec krávu unaví, nedožvejká, knihu anebo webové stránky odloží, odklikne. Na druhou stranu vám mohu zaručit, že dobrou siláž sežerete, i když bude od začátku do konce o ničem a ještě se budete těšit na nášup, budete vyhlížet toho podvodníka, co vás krmí vtipným balastem… ruku na srdce, pane Křivane, že je to tak?, čtete Blesk?, kolik máte takových dementních stránek pro zábavu mezi oblíbenými v prohlížeči? :)
0 0
možnosti

Křivan

26. 9. 2012 17:01
Já bych se radši vrátil k těm
Já bych se radši vrátil k těm 10 000Kč co mám u ČEB. Rád bych na ně dohlédl.
0 0
možnosti

Pepan25

25. 9. 2012 21:39
Pár poznámek
1) rozhodně bych moc nevychvaloval "staré dobré" vedení ČEB - jejich činnost NKÚ fakt moc dobře nehodnotí :-/2) personální situace v ČEB je evidentně v naprostém rozvratu, nejde jen o úlety typu Fr. Jakub, ale stačí kliknout na webu ČEB na oficiální informace o bance a k 30.6. měla spousta odborů jen člověka pověřeného řízením, ne řádného ředitele, a to včetně klíčových bankovních útvarů  jako je interní audit nebo risk3) MF nedrží pětinový podíl v ČEB, jak uvádí článek, ale více než 50%. Současná situace je tak do značné míry výsledkem naprostého a dlouhodobého selhání výkonu akcionářských práv  ze strany MFČR4) pokud vím, tak kontrolní závěry NKÚ obvykle projednává Vláda ČR.  Prohledal jsem web vlády, ale nemůžu ke kontrole v ČEB nic najít. To Nečase nezajímá, že Kalouskovi ouřadové možná dovolili průšvih za miliardy korun?
0 0
možnosti
Podle mne většina ministrů
Podle mne většina ministrů zprávy NKÚ vůbec nečtou, jen je berou na vědomí a tečka.
0 0
možnosti
Zdravím, je to zpravodajský
Zdravím, je to zpravodajský článek, ne komentář.
0 0
možnosti

Urvisu

25. 9. 2012 14:13
Taktéž zdravím a omlouvám se, pane šéfredaktore, jako odborník na sport a celebrity :) jsem to chybně pojal – ale nadále pojímám – za jasný kometář, zpravodajec nepokládá hypotetické otázky (je jich tam tucet), které by předjímaly obsah sdělení, to dělá Al Džazíra a Respekt. Vše v dobrém, nic osobního, jen jsem vám chtěl naznačit, k čemu se reportérovi hodí smysl pro beletrii… protože ta fakta – to je vlastně jen seznam, který obstará kdejaký junior :)
0 0
možnosti

Urvisu

25. 9. 2012 12:55
V článku mi schází nějaká pointa, nějaké odhalení nebo alespoň autorská spekulace… jakože například Uvíra překopal manažerské složení banky, navrhl novou strategii a hodlal dokončit personální změny proto, aby snadněji prováděl s loajálním týmem proexportní politiku směrem do Ruska a Číny?, což je v důsledku jen obyčejný boj dvou lobbistických skupin mezi akcionáři (doslova nádherně to koresponduje s kontextem současných politických bojůvek, dalo by se hravě personalisovat). Jedná se tedy o (dle mého názoru) zcela správný klientelistický postup pana Uvíry, který "zhatili akcionáři" pod křídly jiných lobbistických skupin (rozuměj českých miliardářů), které ke svému životu potřebují podporu ČEB? Na výdělečném klientelistickém postupu není zas tak moc špatného… zato na bitvě, kterou nevyhraje nikdo, je špatně úplně všechno! Proč v článku schází nějaká esence beletrie, tzn. včetně alespoň smyšleného rozuzlení V UVOZOVKÁCH? :)
0 0
možnosti

Carl Icahn

25. 9. 2012 11:24
František Jakub v ČEB? Hrozící průšvih...
Opravdu zajímavý článek. Pro daňové poplatníky je dobře, že dosazení Ing. Františka Jakuba do ČEB nedopadlo. Člověk, který nemá žádné zkušenosti nejen z bankovnictví, ale obecně z businessu, je špatnou volbou. Celý život pracoval ve státní správě a ne zrovna úspěšně. Za jeho působení v Úřadu pro cenné papíry při MF finanční trh vůbec nefungoval, tunelovaly se investiční fondy. Podobně problematickou pověst měl, když se stal šéfem Komise pro cenné papíry. Klasický státní úředník a navíc špatný. Žádná vize a strategie + zkušenost z privátní sféry. Mechanické přejímaní předpisů. Poplatníci můžou být rádi.
0 0
možnosti