15. června 2009 19:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pohřešovaná matka skočila pod metro i s malými dcerami

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pražské metro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské metro | foto: Jiří PešekLidovky.cz

Matka, kterou policisté v Praze hledali od nedělní noci, skočila i se dvěma malými dcerami na stanici Anděl pod metro. Díky rychlé reakci řidiče se ale holčičkám nic vážného nestalo, matka má pohmožděné břicho a hrudník.

Stanice metra Anděl, kde se neštěstí v podvečer odehrálo, byla hodinu a půl uzavřená. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči a policie. Podle mluvčí záchranky se děti nezranily. "Děti jsou bez viditelných zranění, mají jen drobné oděrky. Žena má pohmožděné břicho a hrudník, dýchá sama, není v bezvědomí," řekla iDNES.cz mluvčí záchranky Jiřina Ernestová. Všechny putovaly na další vyšetření do motolské nemocnice.

Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana šlo o ženu, po níž policisté pátrali od nedělní noci. Žena zřejmě trpí psychickými problémy.

Po půlnoci ji naposledy viděli na Letné
Pražská policie hledala celý den třicetiletou G. P. a její dvouměsíční a tříletou dceru. Žena odešla s dcerami v neděli ze svého domova v Praze 9. Jejich zmizení policii ohlásil v neděli před půlnocí manžel.

Manžel naposledy viděl ženu s dcerami doma v neděli v 10:00. Hledaná mu ještě volala krátce po poledni, aby přijel domů, že se nemůže dostat do bytu, protože si zapomněla klíče, uvedl mluvčí. Policie podle něj následně zjistila, že trojice byla naposledy viděna hodinu po půlnoci na pražské Letné. 

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz