18. prosince 2008 19:29 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Policejní nesmysl

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse

Ad LN 15. 12.: Policie: Zimní pneu všude

Nemohu si vzpomenout na název předválečného slušného humoristického časopisu, kam  by  uvedený článek patřil. Dle policie bychom měli jezdit půl roku na zimních pneumatikách,   ale pamatuji rok, kdy jsem vedl výstavbu Dlouhých Strání v Jeseníkách, tak jsme se v srpnu na horní nádrži koulovali. Naopak  v listopadu a dubnu jsou již agrotechnické termíny pro osev plodin a v řadě roků je listopad i duben ještě i již spojen s příjemným počasím.

V různých návrzích mi ještě chybí vydávání letních a zimních řidičských průkazů, stejně jako dvoje půlroční technické prohlídky. Rovněž byla opomenuta výměna pneumatik při dešti, jako kupř. ve formuli 1. Zapomnělo se také na, řidičským slangem nazývané „špunty nebo hřeby“, které byly účinné, ale později zakázané. Před mnoha lety jsem již viděl projekt silničního tunelu pod Červenohorským sedlem, který by toto jediné spojení do oblasti Jesenicka bezpečně zajistil. Možná je již někde ve sběru surovin.

Půlroční policejní nesmysl, na který navazuje kraj Jihlava, možná teoreticky zabrání několika haváriím, ale používání zimního obutí v jarních nebo podzimních vysokých teplotách má též negativní dopad, obzvlášť, jede-li kupř. na jižní Moravu. Silně pochybuji, že se jednalo na základě meteorologických podkladů, kde četnost mimořádných výkyvů teplot a srážek nebude opravňovat k podobným návrhům, platných nejen pro celou ČR, ale pro všechny cizí vozidla. Dvakrát měř a jednou řež platí i pro tento případ, byť vyslovený v dobré vůli.      

Ing. Václav Votruba, vaclav.votruba@tiscali.cz
  • 0Diskuse