4. července 2012 17:10, aktualizováno  20:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neznámý muž unesl dvoutýdenní holčičku, vytáhl ji matce z kočárku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Policie ČRReprofoto

ÚSTÍ NAD LABEM Policie pátrá po novorozené holčičce Michale Janové, která se narodila letos 16. června. Neznámý muž ji vytáhl před zraky matky z kočárku.

"Zaběhl s ní do auta a ujel směrem ke státní hranici s Německem," dodal k incidentu mluvčí policejního prezidia Jan Melša. Únos se odehrál na ústeckém předměstí Trmice zhruba v 14:50. Je možné, že se únosci budou pohybovat na obou stranách hranice. Policie proto zavedla kontroly na silnicích a na hranicích.

Podle policie je dítě v ohrožení. Trvalé bydliště má holčička v Ústí nad Labem, velká je přibližně 50 centimetrů. V době únosu měla na sobě šedé tričko s dlouhým rukávem s modrými pruhy, šedé tepláčky s červeným pruhem, na nohou růžové látkové botičky. Pod oblečením mělo body bílé barvy s obrázkem krokodýla na hrudi. Na levé straně krku nad ramenem má asi půlcentimetrovou tmavou skrvnu.

Ukradená SPZ

Únoscem je muž bílé pleti, 180-190 cm vysoký, s krátkými rovnými hnědými vlasy, hovořící pravděpodobně německy. Odjel vozidlem VW Sharan, černé barvy, poznávací značka RZ 3U1 4477 je odcizená z jiného vozidla. Podle svědků se vše odehrálo velmi rychle, po nastoupení do auta okamžitě pachatelé odjeli. Komplicem, který auto řídil, byla žena.

Vozidlo, ve kterém ujeli pachatelé z místa činu

"Máme poznatek, že to vozidlo bylo viděno na německé straně, takže jsme ve styku s kolegy. Ale nelze vyloučit, že to byl jen klamný manévr," řekl ČTK Melša. Operaci koordinují policisté ze společného česko-německého pracoviště v Petrovicích a mají k dispozici i vrtulník.

Policie se domnívá, že pachatelem mohl být Němec, protože před únosem něco řekl sice česky, ale prý s výrazným německým přízvukem. Možnost, že byl únos fingovaný, zatím také vyloučena není. "Je ale předčasné se tím zabývat, prioritou je to dítě najít," dodal mluvčí.

Jakékoliv informace týkající se pohřešovaného dítěte můžete nahlásit na nejbližší policejní služebně nebo na lince 158. 

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz