19. prosince 2008 15:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie chytla pedofila z kabinky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 47Diskuse
Muž láká dívky do kabinky, aby si vyzkoušely oblečení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž láká dívky do kabinky, aby si vyzkoušely oblečení. | foto: ČTK

PRAHA Pražští policisté dnes zadrželi muže, který údajně v pondělí zneužil devítiletou holčičku v novém obchodním centru Arkády na Pankráci. Informoval o tom server Novinky.cz. Pražská policejní mluvčí Eva Miklíková řekla, že šlo o zhruba třicetiletého Slováka. Podle policie muž před dvěma týdny obtěžoval také dvanáctiletou dívku.

Při svém posledním činu si prý muž vymyslel, že má doma stejně starou dceru, a dívku, která byla v nákupním centru sama, požádal, zda by si nevyzkoušela nějaké věci. S dívkou pak odešel do zkušební kabinky, kde ji podle policie zneužil. Dívka je údajně ve špatném psychickém stavu a bude potřebovat pomoc psychiatra.

Podezřelého muže zachytila bezpečnostní kamera. Prý vyhledával rodiče s dcerami ve věku devět až 13 let v obchodních centrech po celé Praze, hlavně v obchodech s oblečením.

Policisté zadrželi údajného pachatele na základě oznámení, které obdrželi na tísňovou linku. Dopadli ho v Praze 8 v ulici Na Kyndlovce. "Dá se říci, že zadržení tohoto muže proběhlo doslova na poslední chvíli," uvedl Hulan. Slovák se podle něj totiž chystal opustit Česko, protože se viděl v televizním zpravodajství.

"Muž se již k jednomu skutku pohlavního zneužívání doznal, další tři případy kriminalisté v současné době dokumentují," sdělil mluvčí s tím, že další dvě desítky těchto skutků budou policisté ještě prověřovat.

Slovák byl podle svých slov již v minulosti odsouzen za majetkovou činnost v zemích EU, uvedla policie. Za pohlavní zneužívání mu nyní hrozí až osm let vězení.

Nuselská radnice dnes vypsala za pomoc při dopadení údajného pachatele padesátitisícovou odměnu. Tu podle mluvčí čtvrté městské části Markéty Aulové ráda předá osobě, která informaci o muži poskytla.
ČTK
  • 47Diskuse