27. května 2008 10:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie neví, kolik lidí uhořelo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

BRNO Policie zatím neví, kolik lidí při pondělním ničivém požáru zahynulo v dělnické ubytovně v areálu bývalého brněnského podniku Zetor. Ve shořeništi se sice našly lidské ostatky, stále se ale neví, o kolik osob jde. Objasnit by to měla nařízená soudní pitva. Po příčině neštěstí i případných obětech budou ještě dnes pátrat hasiči a policisté.

"Požár mohl být založen úmyslně nebo nedbalostí. Závadu na elektroinstalaci bych vyloučil. V době požáru elektrika bez problémů fungovala," řekl vyšetřovatel příčin požáru Pavel Tinka z jihomoravského hasičského záchranného sboru.

Podle dostupných informací nalezl v pondělí po požáru pes na shořeništi stopy po hořlavině. Byly z nich odebrány vzorky, které budou zkoumány v laboratořích. Pokud se to potvrdí, mohlo by to podle odborníků svědčit o úmyslném založení požáru.

Přímo na místě činu byl údajně dopaden cizinec - pravděpodobně Slovák, jehož policie podezírá ze zapálení objektu. "Tyto informace zatím nemám," řekl mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek. Případ by si měla již brzy převzít kriminální policie jihomoravské policejní správy.

Mezi třemi pohřešovanými jsou dva čeští dělníci ve věku 57 a 55 let a jeden Bulhar. Ostatky, které byly v pondělí večer nalezeny, jsou v tak špatném stavu, že lékaři zatím nebyli schopni zjistit, kolik obětí rozsáhlého požáru nalezli.

Výsledkem požáru jsou tři nezvěstní, čtyři zranění a asi 30 evakuovaných. Kromě ubytovny vyhořela i sousední budova truhlárny. Škody se odhadují na 10 milionů korun.

Část zraněných musela před plameny prchnout skokem z okna v prvním podlaží. Právě při tomto manévru se poranili. Jeden z mužů utrpěl popáleniny. Všichni jsou mimo ohrožení života.

Podle dnešního vydání Mladé fronty Dnes patří ubytovna občanovi Ukrajiny. Budova byla kdysi zkolaudována nikoli k obývání, ale jako pouhý sklad. Policie podle listu zatím neví, kolik dělníků ve dvoupodlažním dřevěném objektu bydlelo.
Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz