22. března 2010 9:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie: Snowboardista, který zranil lyžařku, trestný čin nespáchal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Snowboardisté a lyžaři si na sjezdovce často překážejí - ilustračníé foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snowboardisté a lyžaři si na sjezdovce často překážejí - ilustračníé foto. | foto: ČTK

PRAHA Mladý snowboardista, který na začátku ledna srazil 67letou lyžařku v libereckém areálu na Ještědu a vážně ji zranil, nespáchal trestný čin. "Byla to jen nešťastná událost," řekla LN tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Šestnáctiletý německý snowboardista se na začátku ledna srazil s lyžařkou na sjezdovce a z místa ujel. Žena skončila se zlomenou rukou a nohou v liberecké nemocnici.

Mladíkovi hrozily až dva roky odnětí svobody, ale liberecká policie minulý týden případ uzavřela. "Výsledek je takový, že byla celá věc odložena. A to vzhledem k tomu, že se nepotvrdilo, že by se jednalo o trestný čin nebo o podezření z trestného činu. Byla to jen nešťastná událost," vysvětlila mluvčí Suchánková. "Snowboardista tak stíhán nebude."

Více o případu nejdete zde

Policie po snowboardistovi pátrala, nakonec si podala inzeráty do německých novin. A díky nim se šestnáctiletý muž přihlásil. "Na základě výzvy, se přihlásil policii v Žitavě 16 letý mladík, který byl účastníkem nehody. Sám při ní utrpěl také zranění - zlomeninu nohy. Lékařskou pomoc vyhledal až na území svého státu," informovala na začátku února Suchánková.

Josef Kolina, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz