14. června 2010 12:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie vyšetřuje vyhrožování zápalnou lahví na Praze 9

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA K domovním dveřím rodinného domu v ulici V Mezivrší v Praze 9 někdo v neděli položil zápalnou láhev a výhružný dopis.

Kolem osmé hodiny ranní je našel jeden z tamních obyvatel. Na místo vyrazila policie, hasiči i policejní pyrotechnik. Ten následně zjistil, že láhev byla funkční, sdělila dnes policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle ní pachateli hrozí za vydírání až osm let vězení.

Co bylo obsahem dopisu, mluvčí neuvedla. Kriminalisté ale prověřují více verzí. "Podle zdařilosti a funkčnosti výbušné lahve to nelze považovat za planou výhrůžku a kriminalisté se tím intenzivně zabývají," dodala Zoulová.

Žhářské útoky

Případ spojený se zápalnou lahví nedávno řešili i policisté v Uherském Ostrohu na Slovácku. Koncem dubna tam neznámý pachatel vhodil zápalnou lahev oknem do jednoho rodinného domu. Plameny zničily koberec a nábytek, nikdo naštěstí nebyl ale zraněn. Pachateli hrozí za obecné ohrožení tři až osm let vězení.

V březnu řešili podobné útoky i kriminalisté v Moravskoslezském kraji, konkrétně šlo o domek Romů v ostravské osadě Bedřiška. Policie v této souvislosti obvinila dva sousedy - ženu a jejího nezletilého syna, z pokusu o vraždu. Motivem jejich jednání byly podle kriminalistů sousedské spory.

Loni v dubnu žháři zaútočili na domek romské rodiny ve Vítkově na Opavsku. Při následném požáru byli zraněni tři lidé. Nejvážněji tehdy ani ne dvouletá dívenka.

Lidovky.cz, ČTK