14. dubna 2009 19:47 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Politici, voliči a blob

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse

Ad LN 13. 4.: Rath prý plánuje postavit blob u Ruzyně

Pan Paroubek způsobil svržení vlády, nicméně odmítl funkci předsedy vlády nové. Místo něj a ČSSD  má nést rizika českého předsednictví EU a řešení problémů přinášených narůstající krizí někdo jiný než on a jeho strana, totiž vláda překlenovací. Teprve až po jejím skončení se Paroubek a ČSSD  bude ucházet o moc.
Příprav k tomu je ale třeba  už dnes.  Odtud Paroubkem a Rathem deklarovaná idea výstavby Klausem a spol. odmítnutého „blobu“ v Praze – nejlépe ve středu města (kde? Letná definitivně odpadla). Podle Ratha je k tomu ale třeba, aby lidé podpořili ČSSD ve volbách do pražského zastupitelstva. Jinak prý přichází pro výstavbu blobu v úvahu jen Ruzyň či Kladno atp.
Pádem vlády v době našeho předsednictví EU došlo k poškození ČR výraznou ztrátou její prestiže v zahraničí. To shodně potvrzují jak pan ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, tak poslanec Evropského parlamentu pan Josef Zieleniec i řada komentátorů evropských listů. Viníci odpovědní za tuto ztrátu by měli z politiky odejít, dobrovolně nebo z vůle voličů. A to už proto, aby v budoucnosti nedošlo k ještě horším událostem.
Jiří Zucker, Praha
  • 1Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!