Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Popkultura

Brutální Hra na oliheň bude hitem Halloweenu. Prodeje tenisek soutěžících vylétly o 7800 procent

Korejský seriál Hra na oliheň (2021). foto: Netflix

Popularita seriálu i jednoduché kostýmy zapříčinily, že je Hra na oliheň hitem letošního Halloweenu. Poptávka je tak obrovská, že se bílé tenisky od firmy Vans, jež mají v seriálu všichni účastníci, prodávají o 7800 procent lépe než před premiérou .
  5:00
Stařec Il-Nam nemá na záznamu z kamery žádnou barvu, ačkoliv ho panenka vidí...
Korejský seriál Hra na oliheň (2021).

Song Ki-hun (Lee Jeong-jae) je dokonalým archetypem Puškinova zbytečného člověka. Je mu hodně přes třicet, žije u matky, má dluhy a se svou malou dcerou z rozpadlého manželství nemá zrovna ideální vztah. Když se mu naskytne příležitost vydělat si nemalé peníze účastí v soutěži, rozhodne se chytit příležitost za pačesy. Nevědomky se ale upsal něčemu, co místo AZ kvízu připomíná systematická jatka.

Firmy se často potýkají s nedostatkem zboží na Halloween a Vánoce, stavem, který jen prohloubila covidová krize. Americká obuvnická společnost Vans určitě ještě před nedlouhou dobou netušila, že příčinou jejího nedostatku bude překvapivý seriálový hit z Jižní Koreje.

Účastníci titulní hry nosí v seriálu bílé nazouvací tenisky, notně podobné právě těm od značky Vans. Firma hlásí, že od uvedení seriálu vzrostla poptávka po této obuvi o celých 7800 procent. 

Nazouvací tenisky v seriálu.

Nazouvací tenisky v seriálu.

Bílé nazouvací tenisky značky Vans.

Bílé nazouvací tenisky značky Vans.

Ve prospěch halloweenské oblíbenost Hry na oliheň kromě načasování hovoří i jednoduchost kostýmů. Účastníkům stačí zelené bundy a bílé tenisky, dozorcům rudý overal a poněkud specifická maska, jež se dá ale za pár drobných sehnat na kterémkoliv z webových obchodů.

Podobným trendem byly v uplynulých letech i kostýmy inspirované seriálovým hitem Papírový dům (La casa de papel). Ve španělském příběhu o loupeži v madridské mincovně na sobě parta antihrdinů-lupičů má červené overaly a jednoduché obličejové masky s obličejem malíře Salvadora Dalího. 

Seriál Papírový dům (2017-). Tvůrce: Álex Pina.

Seriál Papírový dům (2017-). Tvůrce: Álex Pina.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat