Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Popkultura

Prolijte krev na střeše Rudolfina. Upírská videohra z Prahy je dostupná zdarma

Videohra Vampire the Masquerade: Bloodhunt (2021). foto: Sharkmob

V úterý 7. září vstoupila do módu předběžného přístupu hra Vampire the Masquerade: Bloodhunt. V roli jednoho z rozličných upírů hráč bojuje v ulicích noční Prahy. V české metropoli se odehrával i jeden z předchozích dílů série.
  18:00

Noční Praha se stala centrem jednoho z posvátných upířích sletů. Věci ale nešly úplně podle plánu a teď je na hráči, aby se v roli jednoho z mocných upírů pokusil zůstat naživu. Prahu je samozřejmě možné procházet uličkami, ale ještě výhodnější je pomocí upířích schopností skákat po střechách a vidět tuzemskou metropoli z docela jiného úhlu. 

Hra vychází z takzvaného Wolrd of Darkness (Světa temnoty), fantazií a magií prodchnuté mytologie, kde skutečný svět obývají upíři a vlkodlaci. 

Videohra Vampire the Masquerade: Bloodhunt (2021).
Videohra Vampire the Masquerade: Bloodhunt (2021).

Bloodhunt je žánrově Battle Royale, hra, jež postaví velké množství hráčů do rozměrné arény plné zbraní a předmětů. Cílem je využít všech dostupných prostředků a zůstat jako poslední naživu.

Vampire the Masquerade: Bloodhunt je od úterý možné zadarmo v předběžném přístupu stáhnout z platformy Steam. Za hrou stojí mezinárodní studio Sharkmob patřící čínskému Tencentu. 

Bloodhunt není první videohrou ze série odehrávající se v Praze. Díl s podtitulem Redemption (Vykoupení, 2000) se odehrával částečně ve středověké Praze. Hlavní hrdina, francouzský křižák Christof v ní pátrá po své unesené lásce, jeptišce Anežce. 

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat