Poprvé bez čtvrtfinále

TENISTA BERDYCH NESTAČIL WAWRINKOVI

INDIAN WELLS Tomáš Berdych vypadl na turnaji série Masters v Indian Wells v osmifinále. Poprvé v sezoně tak na turnaji nedošel do čtvrtfinále. Český hráč prohrál se Stanislasem Wawrinkou ze Švýcarska po setech 6:3 a dvakrát 4:6 za téměř dvě hodiny a čtyřicet minut. Berdych diktoval hru v první sadě, ve které vzal soupeři třikrát servis. Hned na začátku druhého setu ovšem o podání přišel a Wawrinkovi jediný brejk stačil, aby posunul zápas do rozhodujícího dějství. To začal lépe Berdych a vedl 2:0, jenomže o náskok vzápětí přišel. S přibývajícím časem unavenější Berdych na pestřeji hrajícího Švýcara nestačil a od stavu 4:4 neuhrál ve zbylých dvou gamech ani jeden míč.