9. listopadu 2009 13:13 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pořadatelé ruší festival módy PragueFashionWeek, důvodem jsou peníze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Prague Fashion Week 2003 (přehlídka E.Daniely) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prague Fashion Week 2003 (přehlídka E.Daniely) | foto: PFWReprofoto

PRAHA Módní festival Prague Fashion Week, který se měl ve Veletržním paláci v Praze konat 26. až 28. listopadu, se neuskuteční. Důvodem finanční potíže.

"Projekt jsme připravovali několik měsíců. Podle konceptu měla být akce spojena s přehlídkou exkluzivních automobilových, motocyklových a lifestylových značek Mmotion09. Nepodařilo se však sehnat dostatek finančních zdrojů. Festival byl vždy z 95 procent závislý na reklamních partnerech," řekl Jan Chudoba z Pražské akademie módy.

Festival měl zhruba po roční přestávce představit kolekce předních českých i zahraničních designérských značek. Podle pořadatelů není v současné době v České republice platforma pro samostatnou profesní prezentaci návrhářské branže. Upozornili, že se letos na podzim nekonala ani pražská veletržní akce Móda Praha.

Pevné místo na trhu
Prague Fashion Week představoval návrhářské značky podle vzoru obdobných profesionálních zahraničních akcí. Konal se pravidelně dvakrát ročně v letech 2002-2007. Financování se však na rozdíl od zahraničních módních týdnů nezajišťovalo ze zdrojů návrhářů, ale z prostředků sponzorů. Své prostory pro slavnostní část akce nabízel například pražský magistrát.

Pořadatelé nevylučují, že se k pořádání módního festivalu v příštím roce vrátí. Zdůraznili, že návrhářská móda je díky své originalitě stálou součástí obchodní nabídky a má na trhu pevné místo. Bez pravidelné prezentace a komunikace se však neobejde, a to platí i pro současné období ekonomické recese.

ČTK