9. července 2012 16:33, aktualizováno  21:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrt soudce? Mluví se o sebevraždě, ale i o útoku psů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Předseda trestního senátu Miloslav Studnička.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda trestního senátu Miloslav Studnička. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

OSTRAVA Policie vyšetřuje násilnou smrt soudce Krajského soudu v Ostravě Miloslava Studničky, který soudil nejtěžší trestné činy. Mimo jiné poslal za mříže žháře z Vítkova, uložil jim výjimečné tresty.

Podle informací serveru Lidovky.cz se vyšetřovatelé klaní spíše k sebevraždě. Podle zdroje dobře obeznámeného s případem je totiž velice nepravděpodobné, že byl soudce zavražděn. Bodno-řezné rány, o kterých mluvila v jediném oficiálním prohlášení policie, by si tak Studnička musel způsobit sám. Policie však také pracuje s verzí, že šlo o nešťastnou náhodu a smrt soudce mají na svědomí psi, které v domě choval. Tomu nahrává i fakt, že policie dosud nenašla smrtící zbraň.

Jedním z prvních, kdo k rekreačnímu domu ve Frenštátu pod Radhoštěm dorazil, byla vedle mětské policie i jednotka místních dobrovolných hasičů. "Chvíli po třinácté hodině jsme vyrazili, po otevření objektu byla nalezena mrtvá osoba, městská policie musela zpacifikovat několik psů nejrůznějších plemen, kteří z domu vyběhli," popsal zásah velitel hasičů Zbyněk Vágner.

Soudce ráno nepřišel do práce a nebral ani telefon. Proto jeho kolegové požádali policii o prověření v místě soudcova bydliště. Spojitost s jakýmkoliv případem vyšetřovatelé zatím nepotvrdili. Na místo dorazili kriminalisté, kteří určí, zda se jednalo o vraždu, nebo sebevraždu. O případu jako první informovala Česká televize.

ČTĚTE TAKÉ:


Na případ policie uvalila informační embargo.  "V tuto chvíli můžu pouze říct, že prošetřujeme úmrtí čtyřiašedesátiletého muže," informovala server Lidovky.cz krajská mluvčí Gabriela Holčáková.

V řadě kauz, v nichž Studnička rozhodoval, figurovala jako žalobkyně Brigita Bilíková. Tresty navrhovala třeba i žhářům ve vítkovském případu. "Kromě toho, že je mi moc líto, že doktor Studnička zemřel, nemohu nic dalšího říct. Nic bližšího nevím a cokoli předjímat nemohu," napsala státní zástupkyně v textové zprávě serveru Lidovky.cz.

Kromě vítkovských žhářů Studnička loni k desetiletému vězení odsoudil dvaatřicetiletého muže obžalovaného ze znásilnění dvou malých dětí v Orlové na Karvinsku, obžaloby naopak zprostil zakladatele zkrachovalé Českomoravské družstevní spořitelny Petra Bezruče a dalších sedm lidí z vedení, kvůli nimž podle obžaloby přišli vkladatelé o stovky milionů korun. 

Letos Studnička podle ČTK udělil tresty třem dealerům drog, které poslal do vězení na dva roky, devět a deset let. Zabýval se i případem ženy z Českého Těšína, která podle státního zástupce podvedla více než stovku lidí.

ogoOndřej Golis, ostOndřej Stratilík, mchMarkéta Chaloupská
Najdete na Lidovky.cz