18. května 2016 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslanci Černochovi někdo poslal bílý prášek. Obálku otevřela jeho manželka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Marek Černoch z Hnutí Úsvit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Černoch z Hnutí Úsvit. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Poslanci za hnutí Úsvit Marku Černochovi někdo vhodil do schránky obálku s bílým práškem. V Hostivici u Prahy, kde zákonodárce bydlí, zasahovala policie i záchranná služba. Hygienici nyní šetří, zdali byl obsah nebezpečný.

K neadresované obálce, ve které se bílý prášek nacházel, se nejprve dostala Černochova manželka. Ta se jím podle Týdeníku policie, který o případu informoval jako první, potřísnila.

„Manželka otevřela obálku, která byla ve schránce mezi letáky. Když jí začala otevírat, na ruku se jí vysypal bílý prášek. Dopis si odvezla policie na rozbor. Manželku na místě ošetřili s tím, že v té chvíli neměla žádné reakce,“ popsal pro server Lidovky.cz Černoch.

Mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová potvrdila, že záchranná služba na místě zasahovala, ale jako asistence. Ženu zdravotníci nechali na místě, podle mluvčí se nejednalo o nic závažného.

Kdo prášek v obálce do schránky vhodil, nyní vyšetřuje policie. „Byli jsme povoláni k nálezu obálky s neznámou látkou. Policisté věc prošetřují, nyní čekáme na výsledky expertizy,“ uvedl na dotaz mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa.

Sám Černoch obálku spojuje s politikou své strany. „Považuji to za zbabělost. Jestli mě chce někdo zastrašit, tak se nenechám. Ohrozil tím mou rodinu a to se prostě nedělá. Nechci nikoho obviňovat, budu podávat trestní oznámení,“ uvedl ještě. Podle jeho mínění se to týká buď protiimigrační politiky či například toho, že chce zřídit parlamentní vyšetřovací komisi pro objasnění situace kolem OKD.

Bílý prášek už v minulosti obdrželi politici i úřady. Podezřelá zásilka dorazila před dvěma lety například na Úřad vlády a už dříve i prezidentovi Miloši Zemanovi. Obálka s neznámým obsahem poté dorazila i na ministerstvo financí, zahraničí či do Televize Prima.

Lidovky.cz
  • 3Diskuse