11. července 2008 13:59 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Poslanec David Rath se chová neeticky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 10Diskuse

Ad LN 4. 7.: Sundej toho modrého ptáka

Reaguji na Váš rozhovor s Davidem Rathem v LN v pátek 3.7.2008. Rozhovor jsem četl několikrát a teprve po zvážení jsem se odhodlal k reakci jednak jako občan žijící ve Středočeském kraji a jednak jako lékař- pediatr, nyní  předseda České pediatrické společnosti ČLS JEP.
Pan poslanec již zřejmě zapomněl, že je lékař. Ve svých odpovědích sice říká, že má praxi ale jeho nařčení, že „Cikrt  by tam mohl dělat ve vrátnici“ je neetické a podávám podnět ČLK k zvážení vážněho poškození etického kodexu člena ČLK. Tato kategorizace člověka se zdravotním  hendikepem je nejen urážejícím jeho ale také jiných, co mají podobné nebo jiné postižení. Nakonec o tom mluví sám Mgr Cikrt  ve svém rozhovoru v příloze LN stejného data. Nezmiňuje se ale o tom, že podobnou těžkou urážku vysloví i lékař-zastupitel-poslanec.
V rozhovoru se zmiňuje Rath o tom, že by rád sestřelil hejtmana  Bendla z pozice , ale není tam jediný náznak toho,co míní v regionu udělat z hlediska zdravotníctví. Co udělá s nemocnicemi, kterých je v kraji přebytek, co se sítí specialistů v konkurenci blízké Prahy, co s dlouhodobě nemocnými a problémem stárnutí populace, co s nárůstem počtu dětí narozených ve srovnání s předchozími léky ( nejde jen platby za nedonošence hospitalizované delší dobu než za zdravé novorozence- mimochodem není jasné jak to bude s dítětem nedonošeným narozeným např. v Hořovicích a převezeným na jednotku intenzivní péče  v Praze, což je jiné zařízení než porodnice…).
Pan Rath byl ministrem zdravotníctví. Dodnes komplikovaně řešíme některé jeho počiny (naštěstí jich bylo málo). Nemá koncepci, něměl jí nikdy,není jí schopen ve svém narcizmu,bude se vždy obklopovat lidmi pouze jej oslavujícími a podbízejícími se. Poslanec, který v rozhovoru uvede majl o korupci svědčící bez odkazu na autora je zbabělec. Nepůjde nikdy do konstruktivní diskuse. Bude jen ten co „ přeřve i sekačku na trávu“. Nic jiného již neumí. Chraň nás „všemohoucí“ od takového nebo jemu podobných hejtmanů, nebo lékařů- kolegů.
Doc. MUDr. Jozef Hoza, CSc., předseda České pediatrické společnosti ČLS JEP
  • 10Diskuse