Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Pospíšil dal nájezd. Slavia srovnala

TŘINEC Hokejisté Slavie vyhráli ve druhém extraligovém semifinále na ledě Třince 3:2 po samostatných nájezdech a vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy. Slavia sice ztratila 25 vteřin před koncem třetí třetiny vedení po gólu Josefa Hrabala, ale v rozstřelu rozhodl jediný úspěšný exekutor Tomáš Pospíšil.

Zatímco v úvodním utkání patřil začátek Třinci, dnes navázala Slavia na podařenou třetí třetinu a už ve 44. vteřině se radovala z vedení. Vondrka po průniku po levé straně našel Pospíšila, který usměrnil puk za Hamerlíkova záda. A mohlo být ještě lépe. V sedmé minutě ztratil puk ve středním pásmu Peterek, unikajícího Svobodu fauloval Hudec, ale slávistický specialista na nájezdy neuspěl. Hamerlík jeho blafák do bekhendu vykryl.

V úvodu druhého dějství ale Oceláři potrestali Třetinův faul, když se přesně po půl minutě trefil od modré čáry Kohn, který využil clony před Kopřivou.

Třinec zvýšil četnost střelby, ale slávistický gólman další pokusy kryl. A tak měla rozhodnout třetí část, ve které se první trefili Pražané. V 49. minutě se po vhazování po levé ruce Hamerlíka dostal puk k Doležalovi, který mezi kruhy zamířil přesně. Třineckou snahu o vyrovnání přibrzdilo Orsavovo vyloučení. V poslední minutě netrefil v šanci puk podle svých představ Hrabal, ale vynahradil si to 25 vteřin před koncem, kdy v power play po Růžičkově střele do odkryté branky vyrovnal. Pro Třinecké to byla poslední radost. Ani jeden z nájezdů nedali.

***

Semifinále play off České pojišťovny

stav série 1:1

TŘINEC - SLAVIA

Zápasy: 5:3, včera 2:3 po sn Branky a nahrávky: 21. Kohn (Hrabal, M. Růžička), 60. Hrabal (M. Růžička, Bonk) - 1. Pospíšil (Vondrka, Třetina), 49. J. Doležal (P. Jelínek), rozhodující sam. nájezd Pospíšil. Proměněné nájezdy: Pospíšil. Neproměněné nájezdy: Polák, M. Růžička, D. Květoň - Vondrka. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Žižka (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4964.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Krejčík, Kolařík, Vašíček, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Třetina, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Jaškin, Sklenář, Poletín.

Další zápas: v pátek v Praze (18.10 ČT4)