8. února 2010 11:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár nemocnice v Budějovicích možná způsobila vadná zářivka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Českobudějovická nemocnice, kde při požáru uhořela pacientka na lůžku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Českobudějovická nemocnice, kde při požáru uhořela pacientka na lůžku. | foto: Veis David ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Příčinu sobotního požáru na interním oddělení českobudějovické nemocnice, při kterém zemřela osmdesátiletá pacientka na lůžku, pomohou určit odborné expertizy. Podle neoficiálních informací mohla požár způsobit vadná zářivka. Vyšetřovatelé na místě zajistili množství stop, ale zatím nestanovili žádné oficiální vyšetřovací verze. Škoda se odhaduje na 350.000 korun, řekla mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá.

Policie žádnou vyšetřovací verzi zatím zveřejnit nechce. "Byla by to čirá spekulace," řekla Tupá. Případ policisté vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. "Dnes ráno se uskutečnila soudní pitva, její výsledky budeme znát v následujících dnech," uvedla Tupá. Dosud tak není jasné, zda žena uhořela, nebo zemřela už před požárem.

Zhruba tři desítky pacientů, které musely opustit své pokoje na interně, zatím zůstávají na jiných odděleních. "Interní oddělení se vrátí do běžného provozu během deseti, nejpozději 14 dnů," řekl mluvčí nemocnice Jan Dušek.

Požár vypukl v sobotu po 19:30 v pokoji ve třetím patře interny, personál našel lůžko pacientky v plamenech, už se jí nedalo pomoci. Žena nebyla napojena na žádných přístrojích.

Na oheň personál upozornilo požární čidlo a sestry okamžitě evakuovaly další ženu z hořícího pokoje. Požár se podařilo během chvíle zlikvidovat. Svá lůžka opustilo na 30 pacientů ze zasaženého třetího patra a devět pacientů ze čtvrtého podlaží. Ti se ale ještě během večera vrátili zpět.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz