14. května 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Česká pobočka Bisnode řídí klíčové projekty celé skupiny

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Česká pobočka Bisnode řídí klíčové projekty celé skupiny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pobočka Bisnode řídí klíčové projekty celé skupiny | foto: Bisnode

Bisnode je evropský lídr v oblasti analýz a informací o podnikání. V rámci transformace skupiny sjednocuje své produkty a služby, které nabízí v 18 zemích Evropy. Česká pobočka zvyšuje své kompetence a řídí klíčové projekty – datovou ontologii, Linkages a Data Driven Sales.

Datová ontologie – česká pobočka sjednotí data v rámci Bisnode

Společnost Bisnode se zabývá sběrem a zpracováním dat o firmách a osobách. Na základě těchto dat a analýz Bisnode svým klientům, prostřednictvím různých produktů a služeb, poskytuje skóringové hodnocení firem, které predikuje pravděpodobnost úpadku v následujících dvanácti měsících, sleduje finanční zdraví a platební morálku firem, stejně tak nabízí efektivní nástroje na prověřování, ale i vyhledávání obchodních partnerů.

V rámci transformace se Bisnode rozhodl sjednotit své produkty a služby, které nabízí v 18 zemích Evropy, a vytvořit jednu platformu. Hlavní výzvou v tomto ambiciózním projektu je sjednocení pojmů a datových modelů při zachování všech detailů specifických pro jednotlivé trhy. Klíčovým požadavkem je současně možnost sledovat tok dat z jednotlivých, veřejných i soukromých, zdrojů tak, aby měl zákazník jistotu, že využívá služeb v souladu s evropskou směrnicí GDPR.

Datová ontologie se stane základním stavebním kamenem ve všech produktech Bisnode, ale i obchodních modelech, které řídí data.

Data Driven Sales

Data Driven Sales je daty řízený obchod. Bisnode buduje „chytrý“ obchod. Cestou k úspěchu je propojení dat z CRM systému s poznatky Bisnode. Přitom se jedná o podrobnou analýzu minulých obchodních případů a hledání vhodného algoritmu, kdy a jak oslovit nové, podobné zákazníky. Model dokáže oscórovat potenciální klienty a odhadnout jejich chování i prodejní potenciál. Vybere jen dobré firmy a rizikovým se naopak vyhne. Pilotní provoz již přinesl skvělé výsledky – měsíční růst tržeb v desítkách procent.

Linkages

Česká pobočka je v rámci celé skupiny Bisnode dlouhodobě leaderem v oblasti propojování subjektů, a proto jí byl svěřen projekt pro skupinové řešení. Tým odborníků vyvíjí aplikační platformu pro práci s vazbami, díky kterým klienti Bisnode získají rychlý přehled o vzájemných vazbách mezi ekonomickými subjekty, stejně tak široký a ucelený pohled na okolí firmy, včetně spjatých subjektů a s nimi spojených rizik. To vše v přehledných grafech s indikátory rizika. Aplikace je určena kreditním manažerům a analytikům, kteří vyhodnocují obchodní riziko komplexním způsobem. Pro ty, kteří zkoumají společnosti od nejbližších majetkových vazeb až po široké okolí, hledají propojené vazby mezi subjekty nebo odhalují skutečný majetkový vliv vlastníků na jednotlivé společnosti.

Bisnode pomáhá společnostem v důležitých rozhodnutích

Společnost Bisnode se zabývá sběrem a zpracováním dat o firmách a osobách. Díky strategickému partnerství s Dun & Bradstreet má k dispozici informace o 250 milionech společností z 240 zemí a regionů světa. Na základě těchto dat a analýz Bisnode svým klientům, prostřednictvím různých produktů a služeb, poskytuje skóringové hodnocení firem, které predikuje pravděpodobnost úpadku v následujících dvanácti měsících, sleduje finanční zdraví a platební morálku firem, stejně tak nabízí efektivní nástroje na prověřování, ale i vyhledávání obchodních partnerů.

Více informací najdete na www.bisnode.cz.Najdete na Lidovky.cz