Pátek 25. září 2020svátek má Zlata 16 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Express Cash - rekordní rok 2019 a plnění plánu 2020

Express Cash - rekordní rok 2019 a plnění plánu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Express Cash - rekordní rok 2019 a plnění plánu 2020 | foto: EC Financial Services, a.s.

V těchto dnech zveřejnila společnost EC Financial Services, a.s. podnikající pod obchodní firmou Express Cash svou výroční zprávu za rok 2019 a zároveň i pololetní zprávu za 2020.

Společnost je nebankovním poskytovatelem spotřebitelského úvěru s licencí od ČNB, má kmen zhruba 35 tisíc klientů, které servisuje přes 700 obchodních zástupců po celé České republice.

Základ byznys šatníku: Polo tričko, na kterém není vidět pot

Za rok 2019 dosáhla společnost rekordního zisku před zdaněním ve výši téměř 67 milionů Kč a obrat společnosti přesáhl 600 milionů Kč. Neméně důležitý byl i objem poskytnutých úvěrů, který v roce 2019 přesáhl 496 milionů Kč alokovaných na téměř 23 tis. úvěrových smluv, což představovalo meziroční nárůst o 44 %.

Express Cash - rekordní rok 2019 a plnění plánu 2020

V minulém roce Express Cash uzavřela spolupráci se skupinou Travel Family zaměřující se na poskytování pobytových zahraničních zájezdů a následně začala poskytovat klientům této cestovní kanceláře bezhotovostní úvěr nazvaný „Chytrá záloha“. Tento úvěr umožnuje klientům CK nákup zájezdu v předstihu, přičemž klient při koupi zájezdu zaplatí minimální zálohu s odloženou platbou přibližně 30 dní před odjezdem na daný zájezd. Po toto období financuje CK daný zájezd společnost EC Financial Services, přičemž pro klienta CK je takovýto úvěr zcela zdarma bez jakéhokoliv navýšení.

V návaznosti na realizaci produktu Chytrá záloha pak soustředila společnost veškeré úsilí na projekt čistě bezhotovostního produktu nabízeného na online bázi, přes vlastní webové stránky a bez služby obchodního zástupce, jako tomu je u hotovostních produktů. Pro tento produkt byla využita ochranná známka Smart půjčka, která se akvírovala v předcházejících letech. Zcela automatizovaný a online produkt je pak poskytován na webu www.smartpujcka.cz

Express Cash - rekordní rok 2019 a plnění plánu 2020

 Dle pololetní zprávy Express Cash za prvních šest měsíců roku 2020 je vidět, že ambice plánu postavené na rekordních výsledcích roku 2019 se společnosti daří plnit, a to navzdory více než dvěma měsícům, kdy byl provoz společnosti silně ovlivněn dopady opatření přijatých v souvislostí s pandemií Covid-19.

Za prvních šest měsíců roku 2020 tak Express Cash poskytla hotovostní úvěry ve výši 222 mil. Kč, což je o pouhé 2 % méně než v předcházejícím rekordním roce 2019. Společnost nadále eviduje silnou poptávku po jejích produktech, kdy za výše uvedené období tohoto roku přijala téměř 21 tisíc žádostí o nový úvěr. Neméně důležitým ukazatelem je pak i míra úspěšnosti výběru splátek, kdy v roce 2020 Express Cash dosahuje ještě o 2 % lepších hodnot než v roce předcházejícím, a to navzdory zákonnému moratoriu či odkladu splátek, což signalizuje kvalitu klientského portfolia. Předběžný hospodářský výsledek za polovinu roku 2020 je tak na úrovni 39 mil. Kč, což je téměř o 12 mil. Kč lepší než ve stejnou dobu v roce 2019.

Express Cash - rekordní rok 2019 a plnění plánu 2020

Ve srovnání s přímou konkurencí nebankovních poskytovatelů hotovostních úvěrů si společnost udržuje poměrně konstantní počet vázaných zástupců, kteří pracují výhradně pro společnost. Je to důkazem silné a stabilní obchodní sítě společnosti, kdy se ECFS i nadále daří síť racionálně kultivovat, optimalizovat a také navazovat nová spojení s obchodními zástupci, kteří se aktivně věnují poskytování spotřebitelských úvěrů. Naopak se zástupci bez aktivního přístupu společnost sama neefektivní spolupráci ukončuje, což umožňuje efektivní a nákladově ideální řízení.

Zároveň Express Cash i přes negativní dopady v souvislosti s pandemií Covid-19 udržela plnou zaměstnanost a naopak expanduje do dalších obchodních oblastí. Jako ilustraci své dobré a stabilní pozice pak společnost nečerpala žádnou formu státní pomoci ani nijak nerestrukturalizovala své financování.

Více detailů přímo na webu společnosti: https://www.expresscash.cz/o-spolecnosti/aktuality

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Ozbrojení podporovatelé hnutí Black Lives Matter při střetu s krajně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...