Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezi využívané firemní benefity patří služební vozidla. Pokud je ale zaměstnanci mají k dispozici i k soukromým účelům, musí je dle zákona č. 586/1992 Sb. danit. Čím dražší automobil byl, tím více za něj měsíčně odvedete státu. A vlastní flotila vozidel není výhodná ani pro samotné firmy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy. foto: AAA Taxi

Služební vozidla poskytovaná i pro soukromé účely zasáhnou zaměstnancům do jejich výplaty. Není přitom rozhodující, zda zaměstnanec auto skutečně k soukromým účelům používá nebo nepoužívá, rozhodující je, že takovéto auto k soukromým účelům k dispozici má. Bez ohledu na počet ujetých kilometrů je mu účtován nepeněžní příjem do základu daně ve výši 1 % z pořizovací ceny vozu. Automobil za 700 tisíc tak navýší daňový základ zaměstnance o 7 000 Kč. Každý měsíc tedy dostane čistého i o několik tisíc korun méně.

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy

Největší pražská taxislužba nabízí program AAA Taxi pro firmy.

Problémy s vedením účetnictví i parkovacími místy

Výhody z poskytování služebních automobilů zaměstnancům neplynou ani samotným firmám. Dříve takovýto nepeněžní příjem nevstupoval do vyměřovacího základu pro odvod sociálního a zdravotního pojištění, takže bylo pro společnosti levnější poskytnout zaměstnancům služební auto, než jim zvyšovat mzdu. Dnes už ale takovéto úlevy neplatí a služební vozidla jsou pro účetnictví jen zátěž.

U každého služebního automobilu musí být vedena kniha jízd, ve které se eviduje každá jízda. Nutné je také rozlišování služebních a soukromých cest, aby se správně vypočítaly náklady na vozidlo a odpisy.

Kde vaše firma sídlí? Pokud máte prestižní adresu v žádaných lokalitách Prahy, určitě se potýkáte s nedostatkem parkovacích míst. A spousta společností si nemůže dovolit vlastní hlídané parkoviště.

Přesto je ale pro spoustu profesí automobil důležitý. Obchodní zástupci, realitní makléři, servisní pracovníci a mnozí další zaměstnanci jsou neustále na cestách a služební vůz potřebují stejně jako mobilní telefon. Na svých pracovních schůzkách potřebují být včas a operativně se přemísťovat z jedné na druhou.

Taxislužby nahrazují služební vozidla

Ideální alternativou ke služebním vozům jsou smluvní taxislužby. Mnohé firmy využívají taxíky na osobní schůzky, cesty do práce, ale i jako bonusy pro své zaměstnance. V metropoli je využívání vozidel taxi nákladově výhodnější, než vlastnit a provozovat firemní vozy a ještě řešit parkování.

Velmi oblíbený mezi velkými i malými firmami je program AAA Taxi pro firmy od největší pražské taxislužby. Vaši zaměstnanci a obchodní partneři mohou využívat bezhotovostní jízdy na účet s hromadnou měsíční fakturací. K cestování nepotřebujete hotovost, ani platební kartu.

Klientská řešení AAA Taxi umožňují nejen plánování, ale i zpětnou kontrolu a podrobný monitoring všech uskutečněných jízd. Získáte tak neustálý přehled o nákladech i jednotlivých jízdách.

Mějte služební jízdy neustále pod kontrolou

Pomocí vlastního zákaznického firemního účtu můžete spravovat seznam zaměstnanců, kteří u vás mají na firemní bezhotovostní jízdy nárok. Pro identifikace u řidiče taxi mají k dispozici zákaznické karty s jedinečným kódem. Každému zaměstnanci můžete na kartě vytvořit limit nebo určit na jakých trasách může taxi využívat. Pro jednorázové jízdy, speciální akce a své obchodní partnery můžete sami vytvářet jízdní vouchery a využívat je přes smartphony.

Spolehnout se můžete nejen na garantovanou smluvní sazbu 19,90 Kč za km pro jízdy po Praze a z letiště, ale i na pevné ceny na smluvně dohodnutých trasách, což oproti konkurenčním službám představuje značnou výhodu a úsporu nákladů, protože firmy poptávají většinu jízd právě v dopravních špičkách.

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy

Mobilní aplikace AAA Taxi je k dispozici pro Android a iOS.

V taxíku mohou vaši zaměstnanci pohodlně vyřídit i emaily či telefonáty

Řidiči AAA splňují veškeré nároky na spolehlivost dle zákona a mají vozidla řádně pojištěná pro provoz taxislužby. Typ vozu si můžete vybrat, k dispozici jsou vozy vyšší třídy i nekuřácké vozy. Na vyžádání přijede pro zákazníka vůz s řidičem s požadovanou jazykovou vybaveností. AAA Taxi nenavyšuje ceny koeficienty v dopravních špičkách, cena je vždy transparentní. Vaše požadavky řeší operátoři v zákaznickém centru 24 hodin denně. V každém voze AAA je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.

Jak na to?

Program AAA Taxi pro firmy můžete využívat velmi jednoduše. Stačí uzavřít smlouvu o poskytování taxislužby a aktivovat svůj zákaznický profil. Na základě smlouvy získáte účet s online přístupem a vše ostatní můžete vyřešit přes dispečink nebo mobilní aplikaci AAA Taxi.

Další informace a novinky najdete na www.aaataxi.cz.

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Radim Pařík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Tajemství letu z Prahy do Tokia: kryli sportovce před přísnou izolací?

Slavnostní zahájení. Čeští vlajkonoši, tenistka Petra Kvitová a basketbalista... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ten let už zaujal japonská média, napsali o něm třeba i v Indii a podrobnosti v pátek zjišťoval také americký Wall...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Petr Sisák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!