Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vybrat koberec do dětského pokoje?

Chystáte se zařídit svým dětem dětský pokoj? V tom případě nezapomeňte na dětský koberec, který do dětského pokoje prostě patří.

Jak vybrat koberec do dětského pokoje? foto: Impression Media,s.r.o.

Dětské koberce jsou dnes k dostání v širokém spektru barevného provedení, díky čemuž jsou vhodné pro děti každého věku. Navíc jde o hřejivou a měkkou podlahovou krytinu, která zajistí ochranu před studenou podlahou.

Proč pořídit koberec do dětského pokoje?

Koberec v dětském pokoji má řadu nezpochybnitelných výhod. Nejen, že poskytne dítěti útočiště pro hraní, ale zároveň bude fungovat jako bezpečnostní prvek dětského pokoje. Dětské koberce slouží jako ochrana proti uklouznutí, pádu a také ke zmírnění případného zranění. Navíc jsou jednoduché na údržbu a odolné vůči opotřebení. A také tlumí hluk, takže budou vaše děti moci v pokoji více dovádět. Nakonec budou sloužit i jako skvělý designový doplněk pokoje.

Metrážový nebo kusový koberec?

Při výběru koberce do dětského pokoje máte v podstatě na výběr ze 2 variant. Zvolit můžete celoplošné řešení v podobě metrážového koberce, či zvolit koberec jen pro určitou část pokoje v podobě kusového koberce. Obecně lze říci, že koberce metrážové jsou vhodné pro děti, kteří většinu času tráví hraním na podlaze. Kusové koberce jsou pak vhodné pro starší děti. Dětské kusové koberce navíc dokáží skvěle rozčlenit prostor pokoje na jednotlivé sekce.

Výběr dětského koberce nikdy nepodceňujte

Při výběru dětského koberce je třeba zohlednit několik faktorů, abyste vybrali ten správný. Do výběru můžete klidně zapojit i své dítě, čímž si vše usnadníte. Především myslete na to, že koberec je designovým prvkem místnosti, takže by měl ladit s barvami a stylem pokoje. Kromě toho je třeba také zohlednit věk, pohlaví a zájmy vašeho dítěte.

U menších dětí jsou zejména v oblibě dětské koberce s pohádkovými motivy, zvířátky apod. U starších dětí dominují koberce s auty, silnicemi, městy atd. U teenegerů jsou pak vhodnější jednobarevné kusové koberce či neutrální motivy.

Široký výběr dětských koberců najdete na e-shopu a v kamenných prodejnách Koberce BRENO. Nyní probíhá na koberce akce.

Témata: koberec

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...