Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak začít pravidelně číst? Je to jednoduché

Jak začít pravidelně číst? Je to jednoduché foto: Impression Media,s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lepší soustředění, ale třeba také více klidu a pohody. To všechno do vašeho života přinese čtení knih. Chcete s ním začít? V tomto článku najdete jednoduchý návod.

Vrátit se k papíru může někomu připadat jako návrat do středověku. Jenže právě knihy vám mohou poskytnout to, co jiná média ne. Pokud to chcete zažít doslova na vlastní kůži, musíte to sami zkusit. Jak ale začít?

Vyzkoušejte více žánrů

I když jste léta nevzali do ruky knihu, určitě máte svoje oblíbené žánry. Jestliže tápete, zjistit to můžete třeba podle svých oblíbených filmů nebo her. Papírové tituly se žánrově příliš neliší. Když tedy chcete začít číst, je dobré začít tím, co vás baví. Objevit zajímavé kousky vám pomohou například žebříčky knih. Na ČBDB.cz si projděte ty nejzajímavější tituly, nejlépe hodnocené knihy, anebo rovnou mrkněte na vámi preferované žánry.

Pokud vás neosloví, nezapomeňte vyzkoušet něco jiného. Knihy jsou totiž starší než jakékoliv jiné moderní médium. Je proto prakticky nemožné, že mezi stovkami tisíci titulů nenajdete alespoň jeden zajímavý. Až na něj narazíte, stačí si jej pořídit, případně vyrazit do knihovny, a začít číst.

Vyhraďte si čas

Právě tato část může vůbec nejtěžší. Obzvlášť v případě, kdy nejste zvyklí číst vůbec. V dospělosti je velice obtížné měnit zaběhlé zvyky. Rozhodně se ale nenechte zaskočit odporem, který vám bude klást váš mozek. S dostatečnou vůlí se vám dříve nebo později podaří zařadit do vaší každodenní rutiny i čtení. A nemusíte přitom od začátku tlačit na pilu.

Jestliže nejste na tuto aktivitu zvyklí, začnete pomalu. Každý den si vyhraďte chvíli času, třeba před spaním. A poté čtěte tak dlouho, jak jen budete chtít. Pokud to daný den nepůjde, stačí zdolat jednu stránku. Během několika týdnů tímto způsobem vybudujete zvyk, který vás bude nutit číst každý den. A ani se nenadějete, a bude z vás vášnivý čtenář, co přečte desítky knih během jednoho roku.

Témata: kniha

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...