Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Online výuku boří nezvaní hosté vulgárními pokřiky

Online výuku boří nezvaní hosté vulgárními pokřiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Online výuku boří nezvaní hosté vulgárními pokřiky | foto: Impression Media, s.r.o.

Distanční výuka je dobrý nástroj, pokud se využívá správně. Je ale velice těžké ho zabezpečit proti vetřelcům, kteří výuku mohou zbytečně narušovat.

Návrat některých dětí do škol oslavují nejen rodiče. Učitele online výuka také mnohé naučila. A mnohdy nešlo jen o pozitivní zkušenosti.

Nezvaní hosté

E-learning je skvělá věc. Aby ale dobře fungoval, musí se dostatečně dobře připravit. Kvůli koronavirové krizi nebyl na přípravu čas, proto se veškerá online výuka začala provozovat doslova na koleni. Nebyl čas na vybudování infrastruktury, zajištění kvalitního připojení a dostatečné bezpečnosti. I proto si spousta učitelů zoufá kvůli neoprávněným vstupům do výuky.

Stížnosti na neoprávněné vstupy do online hodiny přitom nejsou ojedinělé. Jedná se zřejmě o kratochvíli, které mladí podlehli během této doby. Nemohou se bavit na místě, a tak alespoň vyšlou na hodinu někoho, kdo jim zábavu udělá. Zřídit si pořádek v online hodině přitom pro některé není tak jednoduché jako v té klasické. I když v podstatě stačí problémového člena umlčet, úplně ho vyhodit, případně mu zakázat přistup.

Vulgární pokřikování

Některé aplikace ale tuto možnost nemají. S přístupem k speciálnímu číslu přenosu a heslu tak mohou nezvaní hosté tropit neplechu, jak se jim zachce. A někteří toho využívají plnými doušky. Zdá se totiž, že řada z nich si nechce dělat jen srandu. Řada nezvaných hostů je totiž vulgárních, přičemž uráží nejen učitele, ale i přítomné.

Se zakázáním přístupu nezvaným hostům to ale není tak jednoduché. Distanční vzdělávání skrze vybrané aplikace totiž nabízí nezvaným hostům celou řadu způsobů, jak se připojit. Mezi nejoblíbenější patří především měnění přezdívek a následné připojování z jiných účtů. Tím pádem učitelé nemají takřka žádnou kontrolu nad tím, kdo jim na jejich vysílání vůbec může přijít. Není se tedy čemu divit, že nejen rodiče, ale především učitelé se těší na klasickou prezenční výuku.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...