Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pitný režim v létě - proč pít filtrovanou vodu?

Pitný režim v létě - proč pít filtrovanou vodu? foto: ČistáVoda s.r.o.

Komerční sdělení
Během léta je voda pro zdraví ještě důležitější než kdykoliv jindy. Při vysokých teplotách je spotřeba vody v lidském těle mnohonásobně vyšší, protože většina vody se využívá na ochlazování ve formě potu. Akutní nedostatek tekutin v těle, resp. dehydratace, se dokáže projevovat četnými příznaky.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proto doporučujeme mít dobrou, zdravou a čistou vodu na pití i sprchování. Jaká to je? Nejlepší volbu představuje filtrovaná voda , která je zbavena všech toxinů a nečistot a zároveň obohacena o optimální mineralizaci. Pojďme se podívat blíže na výhody, které přináší filtrovaná voda během léta:

1. Zdravější, hladší pokožka a vlasy

Během horkých letních dnů se většina lidí sprchuje mnohem častěji než po zbytek roku. Pokud voda obsahuje příliš mnoho chlóru nebo velké množství minerálních prvků, pokožka může být po takové sprše vysušená a podrážděná. Toto znají všichni s citlivou či atopickou pokožkou. Řešením je filtr na vodu, který dokáže pohltit chlor a nadměrnou mineralizaci. Změkčovač vody dokáže odstranit nadměrný obsah minerálů a uhlíkový filtr dokáže pohltit chlor. Díky měkké vodě bez chlóru budou vlasy a pokožka jemnější, díky čemuž se budete cítit a vypadat lépe.

2. Vylepšená chuť a vůně

Obrovskou výhodou filtrované vody je to, že lépe chutná i lépe voní. Je to z důvodu odstranění nečistot a chlóru. Pokud voda nemá nepříjemnou chuť nebo vůni, je pravděpodobné, že budete pít více vody. I když se filtrovaná voda zbavuje škodlivých kontaminantů, neodstraňuje ty minerály, které dodávají vodě ideální chuť. O to se postará reverzní osmóza, která propustí jen samotné molekuly vody a všechny nečistoty zachytí. A v posledních stupních filtrace vodu zpětně mineralizuje.

Popularitě se v létě těší i filtrační konvice, které pomocí uhlíkového filtru vodu efektivně přefiltrují. Vodu filtrovanou takovýmto způsobem je možné uskladnit i v chladničce, takže je příjemně osvěžující.

Pitný režim v létě - proč pít filtrovanou vodu?

3. Lepší hydratace

Je velmi důležité, abyste vy a vaše rodina zůstali hydratováni po celý rok, ale dostatečná hydratace je ještě důležitější v letních měsících. Filtrovaná voda, která je současně ionizovaná, představuje ideální volbu při řešení pitného režimu nejen během léta. Jaká je ionizovaná voda? Je to voda vyrobená pomocí ionizátoru vody, který dokáže pozitivně upravit pH i ORP vody, díky čemuž se prokazatelně lépe vstřebává, lépe hydratuje, detoxikuje tělo a hlavně účinnější zásobuje tělo živinami.

Alkalická voda má v porovnání s obyčejnou vodou menší molekuly, díky čemuž snáze proniká buněčnými membránami a lépe je hydratuje. Což je důležité především během léta. Stejně představuje antioxidant, který stimuluje regeneraci buněk, čímž zpomaluje stárnutí, normalizuje krevní tlak, revitalizuje tělo, dodává energii a zlepšuje celkový imunitní systém.

4. Ekonomicky výhodná

Během léta množství lidí nakupuje ve velkém balenou vodu, což ve srovnání s jednorázovou investicí do vodního filtru představuje finančně náročnější alternativu. Kromě tohoto aspektu je třeba myslet také na to, že v balené vodě byly nejednou nalezeny mikroplasty spolu s jinými toxickými látkami, které se nejsnáze uvolňují do vody právě během horkých letních dnů. Při filtrované vodě se o její složení nemusíte obávat, takže je vhodná i pro nejmenší členy domácnosti.

Pitný režim v létě - proč pít filtrovanou vodu?

5. Šetrná k životnímu prostředí

Použitím vodního filtru pomůžete i životnímu prostředí. Namísto nakupování balené vody budete mít filtrovanou vodu vždy k dispozici u vás doma, případně i na cestách. V tom případě doporučujeme použití generátoru vodíkové vody. Jedná se o technologii vodíkové vody, tedy vody, která je obohacena o vodík. Výhodou takovéto vody je její vysoká propustnost přes buněčné membrány buněk našeho těla, což zabezpečuje celkové zvýšení hydratace organismu a zároveň i rychleji čištění buněk od odpadních látek. To zajistí, že se budete cítit lépe a zdravěji. Výhodou je i to, že vodíkové generátory jsou přenosné (o velikosti klasické turistické lahve) a na jedno nabití dokáží vydržet i několik dní. Díky tomu si můžete zdravou a svěží vody vzít kamkoli s sebou. Používání filtrované vody tedy není dobré jen pro vaše zdraví, ale je prospěšné i pro planetu.

Témata: léto, chlor, Pokožka

Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

V Teplicích v ulici U Hřiště se konala 26. června 2021 pieta k uctění muže,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

Klaus: Volby nic nepřinesou. Kolem covidismu a genderismu se bude chodit po špičkách

Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Každý z nás by se měl sám rozhodnout, jakou míru opatrnosti vůči nákaze covidem chce zvolit, říká přesvědčeně bývalý...

Česko formuje domobranu. Výcvik může podstoupit každý, kdo má zbrojní průkaz

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stát zakázal ozbrojené skupiny a lidem nabídl alternativu: absolvujte speciální kurz a můžete Česku pomáhat se zbraní....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!