26. září 2016 0:01 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Tieto otevírá dveře mladým talentům a inovacím

Spokojení studenti prvního a druhého běhu stáží se připravují na příchod svých... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spokojení studenti prvního a druhého běhu stáží se připravují na příchod svých... | foto: Tieto

Na cestě ke zkušenostem: Tieto nabízí studentům možnost získávat praktické dovednosti skrze spolupráci na realných projektech pro zákazníky.

Tieto je jeden z nejvýznamnějších IT zaměstnavatelů v České republice, původem z Finska a operující celosvětově v mnoha odvětvích průmyslu. V Brně působí přibližně dva roky, ale už i zde si buduje silnou pozici. Lokální R&D centrum se orientuje na vývoj SW v oblasti telekomunikací, cloudových a IP řešení. V rámci plánovaného růstu nabízí volná místa pro developery a vývojáře automatických testů a to nejen pro zkušené programátory, ale i pro absolventy středních i vysokých škol a také studenty posledních ročníků VŠ.

A právě pro studenty závěrečných ročníků informačních oborů se teď od poloviny října znovu otevírají dveře Tieto Brno a možnost zúčastnit se dvouměsíční stáže, s potenciálem dlouhodobého zaměstnání. Letos této příležitosti využilo již 20 vybraných studentů a značná část z nich s námi pokračuje ve spolupráci na projektech. Ani úkoly a zadání stáží však nejsou jen na teoretické úrovni a u nás nekončí v šuplíku. Jedná se o úkoly, jejichž výsledky se využívají v reálných projektech nebo pro prezentaci zákazníkům.

I tito noví kolegové pak budou pracovat s moderními nástroji pro urychlení a usnadnění IP komunikace v rámci Cloudu jako je DPDK, SR-IOV, NFV a SDN. Vyvíjíme především v Javě a C/C++, používáme skriptovací jazyky Python, Bash, Perl a další.

Od září do prosince probíhá taky první Tieto Czech start-upový program Tieto Nerds, který společnost organizuje společně s Impact Hub. Z desítky přihlášených projektů si Tieto a Impact Hub vybrali tři start-upové nápady, které budou v průběhu tří měsíců pomáhat rozvíjet a realizovat. Účastníci budou průběžně dostávat tipy a rady Tieto odborníků zaměřené na byznys, technologie, finance, sales a HR. Pomůžou jim také tematické workshopy a individuální diskuze.