12. února 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě | foto: Orbis Link

Kdy je vlastně nejlepší doba pro okružní plavbu výletní lodí? Je to otázka financí, počasí nebo trávení dovolené s dětmi o prázdninách? Prozkoumejme jednotlivé aspekty podrobněji se zaměřením na plavby v Evropě.

Asi už vás také někdy napadlo, kdy je vlastně nejlepší doba pro okružní plavbu výletní lodí. Záleží na více faktorech, především na tom, jaká jsou vaše kritéria. Je to otázka financí, počasí nebo trávení dovolené s dětmi o prázdninách? Prozkoumejme jednotlivé aspekty podrobněji se zaměřením na plavby v Evropě.

Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě

Nejpopulárnější destinací pro plavby je Středomoří s odplutím ze severních italských přístavů a to jak západním směrem na Francii a Španělsko nebo východním směrem z Benátek k řeckým ostrovům. Plavby ve Středomoří jsou celoroční, nejpříjemnějšími měsíci jsou květen, červen, září a říjen. Tento čas je ideální k prozkoumání památek, kterými je oblast Středomoří tak obdařena.

Pokud ale jezdíte na dovolenou s dětmi nebo se rádi koupete v moři, využijete přes prázdniny vodní park a bazény na lodi. Na zastávkách v přístavech pak vyzkoušejte rozmanitost pláží. Prázdninové měsíce a září patří k hlavní sezóně, ve Středomoří lodě plují po celý rok. 

Plavby na ostrovy věčného jara, Kanárské ostrovy a Madeiru se pořádají i v zimních měsících a na jaře.  Doplout sem můžete ze středomořských přístavů nebo se nalodíte rovnou na Gran Canaria či Tenerife.

Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě

Severní Evropa vás okouzlí v létě, kdy se celý sever otevírá turistům a vládne příjemné počasí. Nezvyklým zážitkem jsou „bílé noci“ vrcholící během letního slunovratu, kdy se pouze mírně setmí. Od června do srpna je zde hlavní sezóna. Vyplouvá se z Dánska, Švédska nebo severního Německa směrem k norským fjordům nebo metropolím Pobaltí. Plavby Baltským a Severním mořem jsou zpravidla o něco dražší než ty ve Středomoří. Nově v nabídce jsou plavby z Německa do Francie, Velké Británie a Nizozemska nebo plavby z Německa podél západního pobřeží do Nizozemí, Belgie, Francie a pobřeží Velké Británie.

Finance na prvním místě

Pokud budete svou plavbu rezervovat ve first minute do 13. března 2018, získáte slevu za včasnou rezervaci nebo bonus ve formě nápojového balíčku a wifi na palubě zdarma. Také si ještě můžete vybrat kajutu dle svého přání a to
i pro rodiny s dětmi. Cestovní kancelář Orbis Link nabízí ve first minute plavby do rozličných destinací ve Středomoří, severní Evropě, Karibiku, na Aljašku, do Asie i napříč Atlantikem.

Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě

Doprava do přístavu zásadně ovlivní rozpočet. Nejpohodlněji se dopravíte letadlem, letenky kupujte zároveň s plavbou. Lodní společnosti zajišťují mnohde transfer z letiště do přístavu. Pokud rádi cestujete vlastním autem, jsou ideálním místem nalodění ve Středomoří Savona, Janov či Benátky, pro nalodění na severu se využívá Hamburk, Kiel či Warnemünde.

V letních měsících u nás můžete plavbu z Benátek objednat i včetně autobusové dopravy se svozy z mnoha míst v ČR.

No a pak je tu ještě volba kajuty. K výběru jsou ty bez okna, s oknem, s balkónem nebo prostornější luxusní apartmá. Mezi jednotlivými kategoriemi je někdy i značný finanční rozdíl. Plnou penzi budete mít v ceně plavby vždy, zbývá se ještě rozhodnout, zda předem dokoupit nápojové balíčky.

Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě

Rok 2018 jinak

Pokud zvažujete dovolenou jiného typu, než je v hotelovém resortu na pláži, vsaďte na plavbu. Pokud si ji zarezervujete včas, může vás to vyjít i levněji než dovolená v oblíbených letoviscích. Poznávání mnoha míst rámci jedné dovolené je hlavním tahákem, proč zájem o plavby stále stoupá. Připočteme-li romantiku plavby, mezinárodní atmosféru, výběr aktivit na lodi, skvělou stravu i komfortní ubytování, je zřejmé, že tento typ trávení dovolené bude stále populárnější.

Tipy na plavby ve Středomoří a severní Evropě

Více informací najdete na www.okruzni-plavby.cz.

Najdete na Lidovky.cz