Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ženy do vysokých manažerských pozic patří

Ženy do vysokých manažerských pozic patří foto: European School of Business & Management SE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dnes už není zcela nezvyklé, když žena drží řídící místa ve firmách, přesto je jejich počet stále nižší, než je tomu u mužů. Jak se ženám na vysokých postech vede a proč jich není víc?

Čísla mluví jasně. Podle posledních zveřejněných výsledků ČSÚ tvoří ženy ze zaměstnanců ve vysokých či řídicích pozicích jen necelých 28 % a bez ohledu na vzdělání vydělávají méně než muži. Čeští muži mají oproti ženám vyšší plat o více než 26 %.

I přes to, že dnešní svět je mnohem více otevřený tomu, aby post vedoucího získala žena, stále se tomu nedaří tolik. Musí se přiznat, že ženy většinou tolik nedisponují přirozeným sebevědomím jako muži, musí si být také jisté, že svou pozici zvládnou. Dalším, a velmi důležitým, aspektem je, že zůstává péče o domácnost a děti, proto kariéra pro ně není tak důležitá. I přes to je ale stále možnost, jak si vybudovat svou sebedůvěru a jít si za svým snem, který může skončit na pozici výkonné ředitelky.

Výhodou žen je, že jsou velmi empatické a emočně založené oproti mužům. Dokážou se vcítit do určitých situacích, kterými si jeho zaměstnanci prochází. Mnohokrát dokážou více naslouchat a ukázat jiný pohled na svět, než jakým se dívá muž.

Chcete se zlepšit ve svých vůdčích dovednostech a posunout svou kariéru o kus dál?

Vyzkoušejte studium MBA. Master of Business Administration představuje postgraduální vzdělávací program, díky kterému si prohloubíte dosavadní vědomosti a získáte komplexní pohled na management a řízení.

Programy MBA jsou prakticky zaměřené a vhodné pro ty, kteří si chtějí rozšířit dosavadní znalosti a dovednosti v oblasti praxe. Výuka probíhá 1 rok. Časová flexibilita umožňuje studium uzpůsobit i ženám, na které čekají rodinné povinnosti. Vše se dá přizpůsobit vlastním možnostem a preferencím.

Díky široké nabídce specializací se budete vzdělávat dle svého zájmu a oboru:

  • Leadreship a Soft Skills - Management obchodu
  • Moderní management - Manažerská psychologie
  • Řízení rizik a krizový management - Investiční management
  • Corporate Management - Projektový management

A mnoho dalších.

Nebojte se udělat první krok k vašemu cíli. Své přednosti a dovednosti prohloubí náš tým lektorů, a hlavně vaše vůdčí schopnosti vyplavou napovrch.

Chci se dozvědět více.