Sobota 26. září 2020svátek má Andrea 10 °C déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

4. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2020

4. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 4. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2020 | foto: ČTK

UMĚNÍ V KARANTÉNĚ - Výstava obrazů, kreseb a zdobených roušek od 21. 8. do 22. 8. 2020 v Kongresovém centru Praha

V Kongresovém centru Praha již tento pátek a v sobotu veřejnosti představí svá výtvarná díla české děti a studenti z uměleckých škol a dětských domovů. Spolu s nimi se zapojila také tvořivá mládež z výtvarných kroužků ze sdružení národnostních menšin a krajanských spolků původem například z Ruska, Arménie, Číny, Německa a dalších zemí.

První polovina tohoto roku významně zasáhla do života dospělých i dětí na celém světě. A právě o tom, jak se děti a studenti vypořádali s dlouhým časem karantény, bude vypovídat letošní výstava na téma Umění v karanténě. V řadě kreseb děti až překvapivě vyjádřily své osobní pocity a vnímání tohoto složitého období.

Symbolem zdraví, ohleduplnosti a naděje se takřka pro celý svět stala ROUŠKA. Tento malý velký pomocník v boji proti zákeřnému onemocnění je také součástí letošní umělecké tvorby mládeže. V praktické části festivalového programu budou mít děti za úkol roušky výtvarně pojednat a ozdobit.

Tradicí každého festivalového ročníku se stala malba společného obrazu. V sobotu dopoledne tak volnou technikou účastníci vytvoří obraz o délce 20 metrů. Návštěvníci festivalové výstavy se spolu s nimi mohou do malování zapojit. Kongresové centrum Praha se tak na dva srpnové dny promění v galerii umění a tvořivosti. Návštěvníci si budou moci prohlédnout na stovku prací.

4. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2020

Výstava se koná v rámci 4. ročníku Mezinárodního dětského a studentského uměleckého festivalu, Praha 2020 v Kongresovém centru Praha, (metro C, Vyšehrad), vchod č. 5.

Pro veřejnost je otevřeno v pátek 21.8. od 13.00 do 17:00, v sobotu 22.8. od 10:00 do 17:00. Vstup zdarma.

Festival spolupracuje s místními folklorními a krajanskými spolky a národnostními menšinami, které se věnují udržování lidových tradic a rozvíjení umělecké zájmové činnosti mládeže v oborech výtvarného umění, hudby, zpěvu, tance a dalších tvůrčích dovednostech. Jejich vystoupení jsou vždy milou součástí programu tohoto festivalu.

4. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2020

Účastníci se v rámci svého festivalového pobytu budou seznamovat s českým a evropským uměním. Navštíví například prostory Národního muzea a nedaleký památný Vyšehrad, kde si vyzkoušejí malbu tzv. v plenéru. Porota složená z výtvarníků ocení nejzajímavější díla. Na závěr letošního setkání si ti nejúspěšnější slavnostně převezmou svá ocenění.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

Fyzioterapeut Pavel Kolář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...