4. ledna 2019 0:01 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

5 výhod trezorů aneb Bezpečnost až na prvním místě

5 výhod trezorů aneb Bezpečnost až na prvním místě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 5 výhod trezorů aneb Bezpečnost až na prvním místě | foto: Saffort

Život je pln nástrah, jimž je potřeba předcházet. Jednou z nich je například i existující možnost odcizení či poškození věcí, jež pro vás mají vysokou či dokonce nevyčíslitelnou hodnotu. Nicméně tomuto se dá předejít tak, že se rozhodnete si pořídit trezor.

Trezory mohou mít několik různorodých podob, dle toho, za jakým účelem je budete využívat - skříňka na klíče, klasický trezor sloužící například pro uchování hotovosti nebo úschovna pro zbraně. Nicméně primární cíl všech druhů trezorů je totožný - ochránit vaše věci před neočekávanými vlivy, mezi které nejčastěji patří krádeže či požáry.

Níže jsme si pro vás přichystali 5 hlavních výhod trezorů, které vám jednak pomohou udržet vaše cennosti v bezpečí, ale zároveň mohou mít i značný vliv na vaše psychické pohodlí.

Ulehčí spoření hotovosti

Patříte mezi spořivé typy, nicméně vaše důvěra v banky není natolik vysoká, abyste jim svěřil své úspory? Tak v takovém případě vám nezbývá nic jiného, než si své úspory uchovávat ve svém domě či bytě. To však s sebou nese nemalé riziko spojené s hrozbou jejich odcizení v momentě, kdy dojde k vyloupení nemovitosti.

Pro minimalizaci tohoto rizika však jsou trezory jako šité na míru. Jejich prvky zabezpečení vám umožní v klidu šetřit, bez neustálých černých myšlenek na to, co by nastalo, kdyby váš dům či byt navštívili zloději.

Ochrání cennosti před živly

Trezory dokáží poskytnout perfektní ochranu pro vaše cennosti i v případech, kdy ve vašem domě či bytě hoří či jej postihly záplavy.

Na trhu se za tímto účelem nachází ohnivzdorné trezory, jež jsou koncipovány tak, aby zabránily vniknutí plamenů, kouře a vody nebo pěny, používaných při hašení požárů, do prostoru, kde máte uloženy své cennosti.

V případě povodní se o to, aby vaše cenné věci zůstaly v suchu postarají vodotěsné trezory, jejichž těsnění je připraveno zvládnout i dlouhodobější pobyt pod vodou.

Jsou cenově dostupné

Dávno jsou pryč doby, kdy trezory byly výsadou jen velmi bohatých lidí. Ceny trezorů rok od roku klesají a jejich pořizovací hodnota startuje již někde u hranice 800 Kč v případě základních modelů a v rámci jednotek tisíc, pokud se bavíme o trezorech s profesionálními a vysoce kvalitními zabezpečovacími prvky.

Před pořízením trezoru je rovněž potřeba si uvědomit, že ani i v případě trezorů se vyšší cena nerovná automaticky vyšší kvalitě, proto je dobré před nákupem důkladně prostudovat veškeré technické a funkční specifikace a případně se i poradit s prodejcem.

Pomohou ušetřit na pojištění domácnosti

Pokud jste vlastníky trezoru tak tím nejen předcházíte výdajům, které byste museli nést v případě, kdy by byly vaše cennosti odcizeny, ale zároveň vám jeho vlastnictví dopomůže k nižší ceně pojištění domácnosti u pojišťoven, které právě přihlížejí i k tomu, zdali je vaše nemovitost vybavena trezorem.

Konkrétní částky, které se vám díky vlastnictví trezoru povedou ušetřit, jsou samozřejmě individuální a mohou se značně lišit, nicméně z dlouhodobého hlediska se vám s jistotou vrátí zpět pár procent z pořizovací částky trezoru.

Postarají se o klid na duši

Poslední, ne však nejméně důležitou, výhodou související s trezory, která už v článku byla zmiňována v souvislosti s ukládáním peněz, je klid na duši, jenž se dostaví díky pocitu bezpečí z toho, že vašim cennostem nehrozí zničení nebo odcizení či je alespoň toto riziko sníženo na minimum.

Jedná se o nemateriální výhodu, jež vám dá zapomenout na negativní myšlenky spojené se strachem ze ztráty svých hodnotných osobních věcí.