Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Akademie ČTK zve mladé novináře do vzdělávacího programu o EU

Jste začínající novinář nebo novinářka se zájmem o Evropu? Chcete se dozvědět více o fungování Evropské unie a Evropského parlamentu a zviditelnit tak evropská témata? Máte zájem ponořit se do evropských voleb v roce 2024? A chcete, aby byl váš hlas slyšet v debatě o Evropě?

Akademie ČTK zve mladé novináře do vzdělávacího programu o EU foto: ČTK

Pak se přihlaste do bezplatného třídenního vzdělávacího programu Akademie ČTK, během něhož vás seznámíme s evropskými institucemi a jejich pravomocemi, s rolí Evropského parlamentu a evropských poslankyň a poslanců. Debatovat budete s novináři, kteří o EU píší a natáčejí, s akademiky, kteří se evropské problematice do hloubky věnují, i se samotnými poslanci a dalšími evropskými politiky.

Maraton akcí se uskuteční od pondělí 27. do středy 29. listopadu 2023. Školení a přednášky se budou konat v prostorách zpravodajské agentury ČTK v Praze, v pražském Kongresovém centru, v České televizi a Českém rozhlase.

Počet míst ve vzdělávacím programu je omezen – přijato bude pouze 20 zájemců z Prahy a regionů. Mimopražským zajistí organizátor bezplatné ubytování a proplatí dopravu. Všichni absolventi vzdělávacího programu dostanou certifikát o jeho absolvování a čtveřice nejlepších získá pozvánku k pracovnímu pobytu v Evropském parlamentu v Bruselu.

Předpoklady pro přijetí do programu:

  • profesní zkušenost v oblasti médií (max. tři roky praxe)
  • spolupráce s celostátním nebo regionálním médiem, veřejnoprávním nebo komerčním
  • ukončené vysokoškolské studium (stačí bakalář) nebo odborné vzdělání
  • pokud pracujete na volné noze, požádáme vás o ukázku několika vašich textů nebo jiných mediálních výstupů
  • pokud nepůsobíte jako novinář v tištěných, televizních nebo rozhlasových médiích, ale jako tvůrce obsahu, multimediální manažer, televizní autor, influencer či datový specialista, máte šanci i vy, ozvěte se nám
Akademie ČTK zve mladé novináře do vzdělávacího programu o EU

Motivační dopis a profesní životopis zašlete do pátku 29. září na e-mail akademie@ctk.cz.

Další informace najdete na webu Akademie ČTK v sekci EP - vzdělávání. Na sociálních sítích ČTK hledejte hastag #EUedu. Případné další dotazy zodpoví ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková (vasickova@ctk.cz, tel. 602 632 170).

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...