21. srpna 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Ceny náplní do tiskáren jsou stále vysoké. Jak ušetřit na tisku?

Ceny náplní do tiskáren jsou stále vysoké. Jak ušetřit na tisku? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ceny náplní do tiskáren jsou stále vysoké. Jak ušetřit na tisku? | foto: ČTK

Tiskárny jsou už nejenom samozřejmou součástí firem, ale jsou i samozřejmou součástí většiny domácností, kde je počítač. To proto, že jejich ceny jsou extrémně nízké a ty základní se dají pořídit i pod tisíc korun. Úplně opačně je to s náplněmi do tiskáren.

V přepočtu na objem mohou být dokonce dražší, než značkové parfémy. A to negativně ovlivňuje cenu tisku. Jak na něm ušetřit? Toto jsou naše rady.

Roli má i konkrétní obchod

Ceny náplní dnes nikdo nestanovuje pevně, a tak je na každém prodejci, aby zvolit prodejní cenu dle svého uvážení. A tak se mohou stejné tonery Canon prodávat s velkým rozdílem, který může činit i několik desítek procent. První krok úspoře by měl být spojený s tím, že bude vyhledán ten nejvýhodnější obchod, kde je možné tento spotřební materiál nakoupit. V případě koupě na internetu nezapomínejte zohlednit také služby jako je poštovné a balné, které je nutné k výsledné ceně připočítat.

Existují náplně originální a neoriginální

Při výběru je vhodné myslet i na to, že se současné náplně do tiskáren dělí do dvou hlavních skupin. První jsou ty originální, jako jsou třeba tonery Samsung. Ty vyrábí přímo daná společnost, pod svým jménem a se svým logem. Druhým řešením jsou náplně neoriginální. Ty už může vyrábět jakákoliv jiná firma. A právě ty jsou svými cenami až o desítky procent níže. Navíc se u nich není nutné obávat:

  •  Kvality provedení
  •  Kompatibility s tiskárnou
  •  Kvality tisku

Cenu tisku ovlivní i množství náplně

Víte, který konkrétní typ náplně potřebujete? Potom se setkáte s tím, že můžete vybírat z různých velikostí. A právě tady je prostor pro úsporu. Jelikož při nákupu neplatíte jenom za náplň, ale také za samotný obal, vyplatí se více pořídit si náplně největší. Takové, se kterými vytisknete největší množství stránek. Při placení sice bude jejich cena nejvyšší, ale v přepočtu nákladů na jednu stránku budou vycházet nejvýhodněji. K tomu se přidává ještě jeden klad – vydrží vám podstatně delší domu.

Nastavte správně svou tiskárnu

Je jedno, zda máte tiskárnu laserovou, nebo máte tiskárnu inkoustovou. V obou případech by měly ovladače a software tiskárny umožnit nastavit kvalitu tisku. Když je zvolena ta nejlepší, podepisuje se to na množství náplně, kterou si tiskárna vezme. Správnou cestou k úspoře je nastavení tiskárny do režimu „Koncept“. Jde o tu takzvaně nejméně kvalitní formu tisku, ale na běžné dokumenty plně dostačuje a není nijak dotčena výsledná čitelnost. Náplně tak tiskárna bere minimum, což se odepisuje na nákladech tisku, i na tom, jak dlouho samotná náplň vydrží.

Existují i množstevní slevy

Náplně do tiskáren jsou produktem, který se nijak nekazí a který má dlouhou životnost. To platí i o inkoustových, které pokud nejsou rozbaleny, tak nezaschnou. Je proto na místě nakoupit více náplní a získat množstevní slevy. Jak proto, že vznikne další zajímavá úspora, tak proto, že když náplň z ničeho nic dojde, je možné mít doma připravenou náhradní, k okamžité výměně.

Najdete na Lidovky.cz