Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi v Dubaji zaujali

Takzvaný Mrak je obrovskou plastikou, jakousi pavučinou, z nerezových trubek. foto: KGK

Komerční sdělení
Pavilon podle architektonického návrhu mladých českých architektů se dostal do výčtu 14 nejúžasnějších národních „stánků“. Rozhodl o tom lifestylový server Emirates Woman.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hodnocení expozice, která stejně jako před šesti lety v Miláně vítá návštěvníky hned u jednoho z hlavních vstupů, vypadá podle porotců následovně.

„Využití českých inovací má na svědomí, že tento pavilon ohromuje způsobem, jakým dokáže získávat z jalové pouště vodní páru a působit dojmem úrodné končiny. A právě přivádět pustinu k životu si vytkli za cíl tvůrci ze studia Formosa AA. Svou snahou připomínat různorodá témata, jako jsou voda, design, technologie a university, česká výstava bude přehlídkou nově pojatých expozic domácích firem.“

Do finále výběrového řízení na realizátora pavilonu Czech Spring pro Expo 2020 v Dubaji se dostalo pět návrhů – dalších pět muselo být vyřazeno již při předkládání předběžných návrhů a šestý při podání soutěžních modelů. Odbornou komisi tvořili architekti Eva Jiřičná, Miroslav Řepa, Zdeněk Lukeš, Michael Klang, David Vávra a zástupci akademické, umělecké a podnikatelské obce Tomáš Matuška, Jan Kukla a Radek Špicar.

Takzvaný Mrak je obrovskou plastikou, jakousi pavučinou, z nerezových trubek.

Technologickým jádrem národní expozice je systém S.A.W.E.R. vyrábějící vodu ze vzduchu s využitím solární energie a kultivující poušť pomocí podpovrchových kultur, který vyvíjejí vědci AV ČR a ČVUT.

Potrubí, které v exteriéru tvoří mrak, přechází do interiéru, kde se prolíná s dalšími technologickými rozvody, které jsou ve většině ponechány jako pohledové. Důraz spočívá na součástech kultivačního systému, které jsou umístěny v přímé vazbě na těžiště pavilonu. Přiznání technologie je v pavilonu povýšeno na její vystavení.

Český pavilon se nachází v zóně Udržitelnost na pozemku s plochou 2200 metrů čtverečních.

Přehled národních pavilonů, které zaujaly dubajské hodnotitele, je v originálním znění ZDE.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat