11. března 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Co byste dělali, kdyby někdo v rodině vážně onemocněl?

Co byste dělali, kdyby někdo v rodině vážně onemocněl? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Co byste dělali, kdyby někdo v rodině vážně onemocněl? | foto: ČTK

Možná jste si ještě nikdy podobnou otázku nepoložili. A možná naopak vás už myšlenky na nemoc někoho blízkého nebo vás samotných trápily - a ještě víc to, že jste neuměli přesně odpovědět, kdo by se v takovém případě postaral o rodinu.

Určitě je lepší být zdravý a podobné starosti nemuset řešit. Statistiky jsou ale neúprosné a s některým z vážných onemocnění se dost pravděpodobně budete potýkat. Vždyť rakovina, Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, infarkt nebo transplantace jsou bohužel běžnou součástí našich životů.

Věděli jste třeba, že rakovinou onemocní každý třetí Čech a každý čtvrtý na ni umře? Například v roce 2017 největší ze zdravotních pojišťoven zaznamenala 1,3 milionu ošetření v souvislosti s vysokým tlakem, téměř 390 tisíc infarktů, dalších 360 tisíc jiných srdečních nemocí… A pokud si myslíte, že Alzheimerova nemoc se mnoha lidí netýká, tak předloni Všeobecná zdravotní pojišťovna evidovala 34 089 případů.

Ale jistě sami ve svém okolí znáte někoho s vážnou diagnózou. Nepodceňujte to, že se v podobné situaci může ocitnout i vaše rodina. Naštěstí existuje řešení, jak být připravený i na zlé časy.

Fénix v případě nemoci chrání celou rodinu

Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) už před pěti lety jako první v Česku přišla s nabídkou, kterou ve vyspělých západních zemích běžně využívají - pojištění Fénix. Tehdy pojištění chránilo klienty v případě onkologické diagnózy, nyní se kromě rakoviny ochrana vztahuje i na další závažná onemocnění.

Co byste dělali, kdyby někdo v rodině vážně onemocněl?

„Vyšli jsme vstříc poptávce klientů po rozšíření seznamu diagnóz, které je možné pojistit. Vylepšená verze pojištění závažných onemocnění vychází z našich pětiletých zkušeností s takovým typem produktu,“ říká Roman Kryštůfek, ředitel produktového managementu zdravotního pojištění PVZP.

Velkou výhodou pojištění je, že v případě, kdy vám lékař oznámí závažnou diagnózu, pojišťovna vám jednorázově vyplatí pojistnou částku až do maximální výše 2,5 milionu korun. Nemusíte už na nic čekat a ani nemusíte oznamovat, k čemu peníze použijete - pojistné plnění můžete využít na nadstandardní náklady léčby, k zajištění ošetřovatelky nebo chodu domácnosti, k zaplacení dluhů, aby netížily rodinu, nebo třeba ke splnění přání nemocného příbuzného.

Co byste dělali, kdyby někdo v rodině vážně onemocněl?

Pojištění je možné sjednat do dovršení konkrétního věku, nemusíte navštívit lékaře (pouze nesmíte zatajit, že už jste nemocní) a můžete si vybrat, jestli budete platit pojistné každý měsíc, čtvrtletně, pololetně nebo ročně.

Do konce roku můžete získat výhodnou slevu

Až do konce roku mohou pojištěnci VZP uzavřít pojistnou smlouvu za polovinu, tj. s 50% slevou. Pojištěnci ostatních pojišťoven mají slevu ve výši 30 %. Zvýhodněná cena přitom platí po celou pojistnou dobu.

Pojištění Fénix pro případ závažných onemocnění je možné sjednat na každé pobočce Pojišťovny VZP, a. s. nebo VZP ČR, u externích zprostředkovatelů nebo přes internet na www.pojistenifenix.cz.

Najdete na Lidovky.cz