Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co se změní na trhu práce v době pocovidové

Co se změní na trhu práce v době pocovidové foto: Business Institud EDU a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ať už nás na podzim čeká opakování loňské situace s lockdownem nebo ne, je zřejmé že již nyní v mnoha firmách probíhá vyhodnocování poznatků z uplynulého roku. Zejména v řadách středního managementu se očekává snižování počtu zaměstnanců a trh práce se připravuje na vlnu rekvalifikací.

Kterých oborů se to týká?

Situace se pochopitelně liší obor od oboru. Zatímco v technologické a IT oblasti dochází spíše k růstu poptávky po nových zaměstnancích, v odvětvích zasažených odlivem zákazníků se stavy snižují již nyní. Obě situace spojuje nutnost zvyšování kvalifikace jak pro zaměstnance, kteří si chtějí svou stávající práci udržet, tak pro ty, kteří se budou muset na trhu práce přesunout jinam.

Pražský Business Institut nabízí hned několik možností postgraduálního studia, a to i ve 100% online formě. Rozšířit si svou kvalifikaci tak můžete pohodlně odkudkoliv. U řady firem se očekává i zvyšování investic do zaměstnanců v podobě příspěvku na jejich vzdělávání. Motivací je snaha udržet si ty nejlepší odborníky na trhu. Nebojte se proto obrátit na svého zaměstnavatele se žádostí o příspěvek na postgraduální studium.

Investice do vzdělání

I v tak nejisté době, ve které se právě nacházíme, je investice do vzdělání sázka na jistotu. Pokud váš nadřízený nebo nadřízená bude uvažovat nad tím, koho má a nemá propustit, vezme jistě v potaz i váš proaktivní přístup k rozšiřování kvalifikace a sebevzdělávání. Aktivní přístup k sebevzdělávání je také pozitivním rozhodujícím faktorem při celoročním hodnocení zaměstnanců.

Studium pro kariérní posun

Pokud jste se na trhu práce ocitli v situaci, kdy vám nezbývá než se posunout jiným směrem, než kam jste měli naplánováno, je iniciativní snaha o rozšíření kvalifikace pozitivním signálem pro budoucí zaměstnavatele. Postgraduální MBA studium je vhodné zejména pro zaměstnance napříč obory, kteří mají ambice se do budoucna posunout na řídící pozice.

Studiem na Business Institutu získáte nejen potřebné postgraduální vzdělání a cenné kontakty, ale i kvalitní studium zaměřené na praxi a prakticky využitelné poznatky. Samozřejmostí je v Business Institutu kvalita výuky a členství v organizacích, které garantují kvalitu vzdělávání.

Témata: trh práce, studium

Grafton Recruitment Praha
LOGISTICS COORDINATOR

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 47 000 - 51 000 Kč