Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

ČTK mimořádně nabízí zprávy o koronaviru přímo široké veřejnosti

ČTK mimořádně nabízí zprávy o koronaviru přímo široké veřejnosti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČTK mimořádně nabízí zprávy o koronaviru přímo široké veřejnosti | foto: ČTK

ČTK mimořádně zpřístupňuje své zpravodajství o vývoji kolem nového koronaviru široké veřejnosti. Reaguje tak na zvýšenou poptávku po nestranných a ověřených informacích na toto téma.

Nová služba dostupná na webu či v mobilních telefonech je určena komukoli - zaměstnancům i zaměstnavatelům, veřejné správě, školám i rodičům, hoteliérům nebo dopravcům, sportovním či kulturním manažerům.

Přístup k výběru zpráv o koronaviru poskytuje ČTK za režijní poplatek 242 Kč měsíčně (včetně DPH). ČTK vydává aktuálně na toto téma denně více než 300 zpráv. Zájemci se mohou registrovat na webu ČTK https://www.ctk.cz/korona.

Přihlášení i přístup ke zprávám jsou možné z webu nebo mobilu.

Zpřístupněná část agenturního servisu obsahuje zprávy z domova i ze světa. Zájemci, kteří se zaregistrují, dostanou mj. zprávy o vyhlašovaných opatřeních, o situaci v regionech, hospodářských dopadech, informace z tiskových konferencí ministerstva zdravotnictví a premiéra, novinky z oblasti léčby nemoci atd.

„Nejdůležitější jsou teď přesné a rychlé informace. A ČTK je továrna na informace. Máme jich tu spoustu, o koronaviru přes 300 denně, a dodáváme je B2B do médií,“ uvedla mluvčí ČTK Martina Vašíčková.

„Přemýšleli jsme, jestli bychom je nemohli nabídnout i dalším zájemcům. Personálním referentům, hoteliérům, dopravcům, sportovním nebo kulturním manažerům a každému, kdo chce mít rychlé a seriózní informace o aktuálním vývoji situace. A padlo to na úrodnou půdu. Přesně ti lidé, pro které je to určeno, si to objednávají. Například jeden krajský úřad - šest přístupů pro své referenty a manažery, dále všeobecný lékař, přepravní firma, krajská centrála cestovního ruchu, divadlo, městský úřad, záchranná služba, stanice technické kontroly a další, celkově v nižších stovkách,“ dodala Vašíčková.

Více informací o nové službě a registrace jsou možné na https://www.ctk.cz/korona.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...