Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Digitalizace je předpokladem pro naši konkurenceschopnost

Digitalizace je předpokladem pro naši konkurenceschopnost | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Digitalizace je předpokladem pro naši konkurenceschopnost | foto: ČTK

Česká republika je vysoce industrializovaná země a rychlost digitalizace bude představovat určující faktor její dlouhodobé ekonomické prosperity.

České firmy mohou využít možnosti spolupráce s technickými univerzitami a Národním centrem Průmyslu 4.0, kde mají k dispozici jak testbedy, tak i odborníky a potřebné know-how, říká vedoucí jednotky Digitální podnik společnosti Siemens František Podzimek.

Český Siemens, který patří k lídrům v oblasti Průmyslu 4.0 a chytré infrastruktury, je přesvědčen o tom, že právě digitalizace představuje základ dlouhodobé konkurenceschopnosti pro firmy všech velikostí i zaměření, pro společnosti dodavatelské i ty, které vyrábějí vlastní výrobky. „Firmám, které vyrábějí vlastní výrobky, pomáhá zkrátit čas potřebný k uvedení nového výrobku na trh a zároveň jim umožňuje zvýšit flexibilitu a efektivitu celého provozu,” konstatuje František Podzimek.

Digitalizace je předpokladem pro naši konkurenceschopnost

V případě dodavatelských firem, které zpravidla dodávají komponenty pro finální výrobky, pomáhá digitalizace zapojit se do globálních dodavatelských a logistických řetězců a plnit náročné požadavky na kvalitu, spolehlivost a cenu dodávek.

„Příležitosti, které digitalizace přináší, jsou tak významné, že by každá firma měla mít jasně definovanou svou vlastní digitální strategii. Pro každý podnik je vhodný jiný přístup k digitalizaci. Volba správné strategie je klíčovým faktorem úspěchu, přičemž rozhodující nejsou ani tak samotné technologie, ale požadavky trhu a obchodní model daného podniku,” zdůrazňuje František Podzimek.

Pro tuzemsko je nástup digitalizace podle manažera Siemensu zásadní. „Česká republika je vysoce industrializovaná země a rychlost digitalizace bude představovat určující faktor naší dlouhodobé ekonomické prosperity. České firmy mohou využít možnosti spolupráce s technickými univerzitami a Národním centrem Průmyslu 4.0, kde mají k dispozici jak testbedy, tak i odborníky a potřebné know-how,” říká František Podzimek.

Za klíčové technologie považuje rozmach v oblasti průmyslového internetu věcí, využití systémů s prvky AI (umělé inteligence) a digitální dvojčata. „V digitálním podniku vzniká s využitím těchto technologií propojení reálného a digitálního světa, chcete-li kyberneticko-fyzický systém. A ten lze efektivně využít jako základ pro kontinuální zlepšování rychlosti, flexibility, kvality a efektivity podniku,“ uzavírá Podzimek.

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice, se svými více než 13 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Svět měl z Česka hrůzu, říká miliardář Frolík. Chystá výrobu chytrých postelí

Zbyněk Frolík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když nemusíte, tak si na jeho postel lehnout nechcete. Zakladatel firmy Linet, která vyrábí nemocniční lůžka, mluví o...

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, míní klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...