Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době

Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době | foto: ČTK

Inovativních řešení, která nabízí společnost Siemens, je celá řada. Jejich výhodu měla už možnost ocenit řada zákazníků, jimž firma dodává komplexní digitální produkty a služby. Ty pokrývají celý životní cyklus výrobku, od vývoje přes výrobu, prodej a servis.

Využít výhod digitalizace mohou všechny firmy, bez ohledu na velikost a zaměření.

Zprovoznění nového stroje a jeho uvedení do provozu zpravidla představuje kapitálově náročnou a rizikovou etapu.

Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době

Virtuální zprovoznění umožňuje zkrátit tuto fázi až o 70 procent. „Zároveň se snaží co nejvíce minimalizovat riziko poškození skutečného stroje. Díky propojení virtuálního modelu stroje se skutečným řídicím systémem lze i stále složitější automatizační řešení navrhnout, ověřit a zprovoznit v podstatě na dálku,” vysvětluje vedoucí jednotky Digitální podnik František Podzimek. Dodavatelé, kteří si osvojí proces virtuálního zprovoznění, získávají podle něj výrazný náskok před konkurencí.

Digitalizace umožňuje i vzdálený monitoring a servis výrobních zařízení. „Díky cloudové platformě MindSphere jsou technické parametry strojů neustále sledovány a data jsou využívána k optimalizaci provozu stroje, detekci a predikci poruch či zlepšování kvality. Takto monitorovaná zařízení pak mají výrazně vyšší produktivitu a dostupnost,” říká František Podzimek.

Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době

Stále častěji používaným nástrojem v průmyslové praxi je digitální dvojče, možnosti jeho využití jsou mimořádně široké. „Sloužit může i k simulaci a optimalizaci výrobních a logistických systémů. Aplikace těchto postupů běžně přináší úspory investičních a provozních nákladů v řádech desítek procent,” podtrhuje František Podzimek. Příkladem může být studie na optimální řešení zásobování linky pomocí autonomních vozíků nebo návrh nového robotického pracoviště.

Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době

Pokročilý plánovací software od společnosti Siemens zase dokáže pomocí chytrých algoritmů výrazně zefektivnit výrobu a zároveň snížit čas a náklady na plánování výroby. Integrované řešení umí efektivně reagovat třeba na výkyvy v poptávce, výpadky v dodavatelském řetězci či nedostatek pracovních sil z důvodu nemoci či karantény.

Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době

Společnost Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice, 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 13 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v tuzemsku.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...