Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Do vítkovické Aglomerace vrátíme život, slibuje Tomáš Míček z P3

P3 v Ostrave_vizualizace showroomy a city logistika | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy P3 v Ostrave_vizualizace showroomy a city logistika | foto: P3 Logistic Parks s.r.o.

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 oznámil velké plány v Ostravě. Na sanovaném brownfieldu ve Vítkovicích chystá multifunkční zónu 21. století, kde na 160 000 m2 vznikne retail, logistika, nebo lehká výroba. O park bude obrovský zájem, říká Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro ČR.

Čím si vaši pozornost získala právě vítkovická aglomerace?

Slezsko je historicky průmyslovým jádrem naší země – kromě dlouholeté průmyslové tradice je také v regionu dostatek personálních kapacit a Slezsko je navíc moderní křižovatkou evropských průmyslových a logistických toků.

Klíčové pro nás však je také to, kde park vzniká – na brownfieldu, tedy bývalé průmyslové lokalitě, která ve Vítkovicích dlouhé roky leží ladem a pro jakoukoliv výstavbu tam bylo nezbytné provést důkladnou sanaci půdy. Toho se stát ve spolupráci s Vítkovice Group zhostil na jedničku a za odvedený kus práce jim patří velký dík.

Jedná se o čistě byznysový projekt, nebo park něco nabídne i široké veřejnosti?

Ačkoliv bude ostravský park primárně průmyslově-logistického ražení, přizpůsobili jsme projekt právě jeho unikátní poloze v širším centru Ostravy. Kromě skladování a lehké výroby zde proto bude vhodné zázemí i pro maloobchod. Sklady tak mohou být propojené s kamennými prodejnami zboží nebo výdejnami objednávek z e-shopů. Věřím, že lidé ocení to, že zbytečně nevyužitému pozemku dáme nový smysl, který vytvoří jak pracovní příležitosti, tak zároveň dá místním nové možnosti volnočasového vyžití.

Bude se tento projekt nějak lišit od podobných komerčních parků?

Počítáme s tím, že park musí být otevřený a přístupný obyvatelům města – i proto jsme při přípravě projektu oslovili lokálního architekta Davida Kotka, který je podepsaný pod mnoha občanskými stavbami v regionu. Připravil pro nás návrh, který do místní zástavby vhodně zapadne, a věříme, že se bude lidem líbit. Mě osobně, jako rodákovi ze Slezska, se návrh nejvíce líbí v tom, že vkusně reflektuje průmyslovou historii tohoto regionu a plynule na ni navazuje.

Jak bude projekt pokračovat v dohledné době?

V tuto chvíli vyřizujeme veškerá potřebná povolení pro zahájení výstavby, která by měla začít v druhé polovině příštího roku. Dokončení výstavby parku pak lze očekávat v polovině dekády. Jelikož stavíme na brownfieldu, budeme se maximálně snažit využít už existující infrastrukturu na pozemku, jako jsou vysokokapacitní inženýrské sítě v areálu nebo potenciální možnost využití železniční vlečky, která na pozemku také stojí. I díky tomu bude pro nájemníky ze segmentu logistiky chystaný park velmi atraktivní a nepochybuji o tom, že volné kapacity rychle zaplníme.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...