5. října 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Drahoš, Fischer i Hilšer míří do Senátu. A co Rath?

Známé tváře dominují ve svých regionech. Jak to vidí bookmakeři? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Známé tváře dominují ve svých regionech. Jak to vidí bookmakeři? | foto: Fortuna

Rok 2018 je často označován jako supervolební. Po prezidentském klání si řada Čechů půjde splnit občanskou povinnost ještě dvakrát. Vedle komunálních voleb se volí i třetina senátorů a vy si můžete vsadit na výsledek.

Volby do horní komory parlamentu bývají méně oblíbenou událostí než parlamentní volby, ale letos na sebe poutají mnohem větší pozornost než kdy jindy. O post senátora totiž usiluje celá řada kandidátů, kteří neuspěli v prezidentské volbě.

O vstup do vysoké politiky se ucházejí Pavel Fischer, Marek Hilšer, Petr Hannig nebo Jiří Drahoš. Šance „padlých prezidentů“ na senátorský post přitom nejsou vůbec špatné, ve svých volebních okrscích jsou s výjimkou Petra Hanniga podle bookmakerů Fortuny velkými favority.

Pavel Fischer by se měl stát téměř najisto senátorem za Prahu 12, jak napovídá kurz 1,03. Jeho protivníci Ivan Pilný (11:1), Ivan David (30:1) nebo Marta Semelová (40:1) mají podle aktuálních kurzů i náběrů šance na úspěch jen velmi malé.

Praha 4 podle bookmakerů zvolí Drahoše

Rovněž Jiří Drahoš (kurz 1,08) by si měl celkem bezpečně poradit na Praze 4 s úřadující senátorkou Evou Sykovou (6,5:1), která letos čerstvě kandiduje za ANO. Souboj obou bývalých kolegů z akademické půdy je pikantní, protože napovrch na oba vyplouvají informace, které běžného občana nepotěší.

Drahoš, Fischer i Hilšer míří do Senátu. A co Rath?

Také Marek Hilšer (kurz 1,39) je favoritem na Praze 2, kde se postaví obhájci Liboru Michálkovi (2,9:1). Kartami by rád zamíchal i populární herec Vladimír Kratina (11:1) z ODS nebo bývalý prezidentský poradce Ladislav Jakl (18:1).

Post senátora v případě Petra Hanniga (kurz 25) za Prahu 8, by pak byl překvapením. Favoritem ve zmíněné městské šanci je Lukáš Wagenknecht (2:1), kterého může „potrápit“ Pavel Dungl (2,8:1) nebo bratr předsedy SPD, Hayato Okamura (6,5:1), který má ale podporu lidovců.

„Většina prezidentských kandidátů těží ze své popularity a bodů, které nahnaly u prezidentské volby, jejich kampaň nyní tak nemusí být tak masivní. Těžit by z toho mohl především Marek Hilšer, který byl do lednových voleb pro společnost prakticky neznámý člověk,“ říká hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Michal Hanák.

Právě Fortuna nyní láká nové sázkaře na štědrý bonus 700 Kč, který lze využít i na politické sázky. Svou kurzovou nabídku navíc rozšířila i o komunální volby ve vybraných regionech.

Sázet lze i na Paroubka nebo Konvičku

Nejen Praha nabídne zajímavá jména pro nadcházející volby. V Chrudimi se pokusí zabodovat bývalý ministr kultury Daniel Herman (3,6:1), v Náchodě jeho stranický kolega Pavel Bělobrádek (1,4:1).

Drahoš, Fischer i Hilšer míří do Senátu. A co Rath?

V Litoměřicích se pokusí zaujmout trestně stíhaný David Rath (kurz 11), v Ostravě kandiduje pokořitel Mount Everestu Leopold Sulovský (1,35:1), kterému se do cesty postaví Martin Konvička (20:1) nebo Jiří Paroubek (7:1).

„Volby do Senátu letos nabízí celou řadu zajímavých jmen, ale také adepty, kteří spíš potřebují „poslaneckou“ imunitu. Doufám, že u lidí zvítězí rozum, i když Češi mají smysl pro recesi, a tak nelze vyloučit vůbec nic,“ dodává Hanák.

Fortuna nyní nabízí kompletní kurzovou nabídku politických sázek, včetně všech senátních okrsků. Pro nové klienty navíc Fortuna připravila bonus 700 Kč, který lze využít nejen na politické sázky nebo sport, ale vsadit si můžete i na známé osobnosti nebo oblíbené televizní pořady. Svůj bonus můžete získat zde.

Najdete na Lidovky.cz