Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

EXPO sází na rychlou vakcinaci, startuje očkování zaměstnanců

EXPO sází na rychlou vakcinaci, startuje očkování zaměstnanců foto: ČTK

Komerční sdělení
Organizátoři odložené Všeobecné světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji doufají, že díky vakcinačnímu programu Spojených arabských emirátů (SAE), který patří ke světové špičce, se jim podaří splnit cíl a otevřít brány výstavy v letošním říjnovém termínu.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podle organizátorů je stále možné, že město během šest měsíců trvající akce navštíví 25 milionů lidí, jak se původně očekávalo, píše agentura Bloomberg.

EXPO, které Dubaj připravuje už deset let, má být jednou z největších světových událostí letošního roku. Pořadatelské zemi má přinést miliardy dolarů. Kvůli pandemii covid-19 byla výstava odložena o rok, uskutečnit se má od 1. října 2021 do 31. března 2022. Nová vlna koronaviru v posledních měsících však situaci zkomplikovala.

„Změnit plánovaná data teď není reálné, protože faktory jsou mimořádně proměnlivé,“ uvedla státní ministryně pro mezinárodní spolupráci SAE a generální ředitelka Expo 2020 Rím Hášimíová a dodala, že SAE začaly očkovat velmi usilovně, stejně jako mnoho dalších zemí po celém světě.

SAE už podaly téměř 1,8 milionu dávek a mají po Izraeli druhou nejvyšší míru proočkovanosti na 100 lidí. Ke špičce se řadí i v testování na osobu.

Nyní organizátoři světové výstavy připravují očkování více než 1000 zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků. Nabídnou jim vakcínu čínské firmy Sinopharm, kterou úřady SAE schválily. V zemi je široce používaná. Pro vakcinační program bylo v areálu výstavy zřízeno specializované středisko ve spolupráci s dubajským centrem klinické medicíny Al Tadawi Medical Centre.

Testovací středisko bylo na výstavišti otevřeno vloni v dubnu. Nyní Dubaj zintenzivňuje úsilí o zajištění zdraví a bezpečnosti všech aktérů EXPO 2020, tedy zaměstnanců, dodavatelů, účastníků a návštěvníků. V souladu s nejnovějšími pokyny ministerstva zdravotnictví a Dubajského zdravotního úřadu ohledně covidu-19 zavedlo vedení EXPO 2020 řadu preventivních opatření k organizaci a minimalizaci rizik. K nim patří kapacitní omezení, termokamery u všech vchodů, sociální odstup, povinné nošení roušek a zařízení pro dezinfekci rukou po celém areálu.

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Tak se děti dobře dívejte, jak se dobíjí auto, v životě se vám to bude hodit… | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Radim Pařík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Petr Sisák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...