4. ledna 2019 0:01 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

I dospělí se mohou naučit kreslit. Nevěříte?

I dospělí se mohou naučit kreslit. Nevěříte? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I dospělí se mohou naučit kreslit. Nevěříte? | foto: DRAWPLANET

Je vrcholem Vašeho malířského talentu sluníčko nebo kytička a nad kreslením něčeho složitějšího si zoufáte? Nevěšte hlavu. Kreslit se totiž může naučit každý. Ať už dítě nebo dospělý člověk. Jak na to?

Jeden velký omyl

Většina z nás má vžité, že s talentem kreslit se buď narodíme, nebo ne a pak máme smůlu. Není tomu tak! Každý se to může naučit, stačí si to srovnat v hlavě a taky CHTÍT. Odbourejte strach z neúspěchu.

Hlavní rada: Začněte!

Odhodlejte se a zkuste něco nakreslit. Nejtěžší a zároveň nejdůležitější krok. Pro začátek si zkuste jen tak barvami klouzat po papíru a čmárat si. Uvolníte se a získáte chuť do dalších pokusů.

I dospělí se mohou naučit kreslit. Nevěříte?

Pozorujte a učte se

Naučit se kreslit rovná se naučit se pozorovat a dívat kolem sebe. Jak chcete nakreslit něco, co jste si pořádně neprohlédli? Prozkoumejte objekt svého zájmu do nejmenších detailů a pak ho zkuste nakreslit. Každá věc má mnoho detailů, záhybů a barev.

I slavní umělci se museli dlouho učit a zdokonalovat své umění.

Trénujte a nechte si poradit

Opakování je matka moudrosti. I když se Vám obrázek nepovedl, nenechte se odradit. Zkoušejte to stále dokola. Nechte si poradit od odborníků. A ještě lépe – vyzkoušejte některý z kurzů, který Vás doprovodí při Vašich prvních malířských krůčcích.

Na pravidelných lekcích se dozvíte a vyzkoušíte vždy něco nového. Své úspěchy a nezdary sdílíte nejen s těmi, kteří jsou na tom stejně jako Vy, ale také s někým, kdo Vám může poradit, jak na to. Pomůže Vám najít řešení, jak docílit kýženého úspěchu.

I dospělí se mohou naučit kreslit. Nevěříte?

Jejich výhodou je také fakt, že s sebou vůbec nic nepotřebujete a zároveň si zde vyzkoušíte všechny možné techniky, z nichž si vyberete tu, která je Vašemu srdci nejbližší.

Cena těchto kurzů není nijak závratná a kurz Vám otevře nový pohled na svět. Uvidíte, že Vás kreslení bude bavit a tvorba si najde své stálé místo ve Vašem životě.

Kreslete každý den

Vyhraďte si čas, který budete věnovat jen kreslení. Pořiďte si skicák a malujte vše, co uvidíte. Ruka se vytrénuje, mozek zbystří. A vy budete na svá díla brzy hrdí.

Uvolněte se!

Nesnažte se kreslit za každou cenu. Aby se Vám kresba dařila, je třeba uvolnit svou mysl i ruku. Kresba by neměla být strnulá. Uvolněte se, kreslete celou paží a načrtněte si základní linie s lehkostí. Hned Vám to půjde lépe.

I dospělí se mohou naučit kreslit. Nevěříte?

Kreativní koutek

Najděte si místo, kde budete chtít malovat a přizpůsobte jej této činnosti. Tohle místo se stane jakousi oázou klidu, koutkem pro uvolnění mysli. Místem, kde na chvíli zapomenete na starosti všedních dní.