Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Implementace Konference o budoucnosti Evropy připadne na Česko

Europoslankyně za ANO a místopředsedkyně Evropského parlamentu (EP) Dita Charanzová foto: ČTK

Komerční sdělení
Třetí plénum Konference o budoucnosti Evropy se 21. a 22. ledna zabývalo závěry dvou panelů ze čtyř. Volba padla na ty, které zvládly všechna tři kola svých sezení. Jsou jimi „Evropská demokracie / Hodnoty a práva, právní stát, bezpečnost“ a „Změna klimatu, životní prostředí / Zdraví“.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Debata byla tentokrát daleko živější než dříve, byla interaktivní, shodli se aktéři předešlých plén. „Zástupci občanů přinášeli záměry a doporučení, na něž reagovali europoslanci, zástupci vlád, samospráv, bylo zajímavé,“ hodnotí plénum jeho členka v pracovní skupině pro digitální transformaci, europoslankyně za ANO a místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.

Zbylé dva panely, jež mají na starosti ekonomickou agendu, postavení EU ve světě a migraci, se do třetice teprve sejdou – jejich podněty bude řešit zatím neupřesněné další plenární zasedání této konference.

Z obsahového hlediska zaujaly na lednové akci Ditu Charanzovou názory, že by se mělo dělat více v té klimatické agendě. „Občané souhlasili s většinovým názorem EP, že je to Evropa, která má jít v tomto směru vzorem,“ uvedla. „Padaly i návrhy typu, jak mají být označovány výrobky, třeba QR kódem, v němž by byla jak informace, nakolik je daný produkt zdravý, tak sdělení, jakou zanechává klimatickou stopu,“ dodala.

Za přínos považuje Dita Charanzová skutečnost, že před plénem a na něm zazněly velké cíle, stejně jako menší konkrétní opatření. „Zaujalo mě, že lidé zmiňovali v souvislosti s pandemií to, že by se EU měla více věnovat otázkám duševního zdraví svých obyvatel. Že je to téma, které je důležité ve všech zemích a EU by měla v této věci dělat víc,“ zmínila Charanzová.

Nyní bude důležité, nakolik EU, jmenovitě Evropská komise, všechny tyto nápady a doporučení zpracuje do srozumitelných výstupů. „Slyšeli jsme od prezidenta Emmanuela Macrona, jehož země přebrala předsednictví v Radě EU, že by konferenci rád uzavřel do konce června. Tím ale ten proces nekončí. Důležitá bude implementace, čili to, co se bude s těmi doporučeními dít. A tato fáze přistane na stůl českému předsednictví,“ připomněla místopředsedkyně europarlamentu.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat